Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Rock4Students 2014 v Praze
Rock4Students
Festivaly

Rock4Students 2014 v Praze

Studentský festival vysokoškolských kapel. Akce je organizována studenty pražských vysokých škol. Hlavním cílem akce je stmelit pražské studenty prostřednictvím hudby. V průběhu akce proběhne také presentace studentských spolků. Přijďte si užít jedinečnou atmosféru!
13. listopadu v RockCafé na Národní třídě v Praze proběhne již 2.ročník úspěšného hudebního festivalu Rock4Students. Představí se na něm kapely z pěti největších pražských vysokých škol a s nimi i speciální host kapela VEES. Univerzity ČZU, VŠE, VŠCHT, ČVUT a UK mimo hudebního programu nabídnou i prezentaci svých studentských spolků a organizací.

Vystoupí kapely Lola Běží (ČZU), Other Way (VŠE), The Duffs (VŠCHT), Ticho De Pre Cupé (ČVUT), Skalená Treska (UK) a již zmiňovaní Vees. Celou akcí provede moderátor Štěpán Krpata.

Hudební program
Již druhý ročník festivalu Rock4Students dává příležitost studentským kapelám ukázat svůj talent. Žánry kapel se lehce liší, ale úkol mají společný. Přivést RockCafé do pořádného varu a nabídnout studentům, svým spolužákům, kvalitní porci muziky. Můžete se těšit na rock´n´roll – indie, alternative – pop, crossover – rock, rock´n´roll – folk, pop – ska. Že Vám žánry nic neříkají? O důvod víc přijít a poznat je právě na studentském festivalu Rock4Students.

Studentský život
Součástí studentského života jsou studentské spolky a organizace. Jednotlivé spolky a organizace si připravily speciální doprovodný program –„Poznej Prahu z vejšky“. Každý spolek či organizace představí svou činnost prostřednictvím jedné soutěže. Pokud návštěvník projde všemi soutěžemi, může vyhrát ceny přímo od 4Students nebo partnerů festivalu. „Rock4Students je akcí, na které chceme představit skvělou studentskou muziku, studentské organizace, prohloubit vztahy mezi univerzitami a spojit všechny studenty nezávisle na tom, co studují.“ vysvětluje organizátor akce Karel Hirsch

Festival Rock4Students pořádá mladá studentská organizace 4Students, která přispívá ke stmelení pražských akademický obcí pořádáním kulturních a sportovních akcí.

Bára Klárová – Tribute to Great Pop Singers in Jazz: Bára Klára

Tribute to Great Pop Singers in Jazz: Bára Klára.
Praha 1, Praha

Gilad Atzmon & Band

Gilad Atzmon je špičkový, charismatický jazzový saxofonista, suverénní hudební osobnost s ohromující improvizační schopností, nejtvrdší hráč v britském jazzu.
Praha 1, Praha

Speciální Valentýnský týden

Prožijte dny zamilovaných v intimních prostorách nejstaršího jazzového a divadelního klubu světa!
Praha 1, Praha

Special Valentine Evening: Best Of Jazz Legends

Eva Emingerova.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie. Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!
Praha 1, Praha

Divadlo Minaret

Divadlo Minaret je profesionálním činoherním divadlem pro děti. Hrají zde autorské činoherní pohádky pro děti, s písničkami od oblíbených hudebních autorů jakými jsou Petr Malásek, Vladimír Franz, Jarek Nohavica a další.
Praha 1, Praha

Národní třída v Praze

Národní třída je jednou z nejznámějších a nejstarších pražských ulic. Nachází se na rozhraní Starého a Nového Města, a vede od Jungmannova náměstí až k mostu Legií. Ve středověku, stejně jako v ulici Na Příkopě, zde stály hradby Starého města.
Praha 1, Praha

Fitness Vagon Praha

Moderní, středně velká posilovna v centru Prahy. Solárium, rotopedy, masáže, fitness bar, aerobic. Cvičení pro těhotné ženy a ženy po porodu. Aerobní zóna vybavená stroji Technogym.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Knedlín na Národní třídě v Praze

Lákají vás sladké knedlíky? Máme je! Dáváte přednost slanému nášupu? Dopřejte si ho! Připravujeme přes 25 druhů čerstvých knedlíků z bramborového těsta se spoustou náplní. Pochutnáte si i na sladkých a slaných omáčkách, které si ke svému knedlíku můžete objednat.
Praha 1, Praha

Crème de la Crème v Národní ulici

Honza Hochsteiger alias „pan Zmrzlinka“ má na dělání té nejlepší zmrzliny univerzitu, jako fakt! Vlastně v tom leží už od roku 2002, kdy pracoval pro italské zmrzlináře v Praze. Pak žil v Trentu a ono technické vzdělání si přivezl z Carpigiani Gelato University v Bologni.
Praha 1, Praha

Um Národní

Tady dáváme prostor kuchařskému, výčepnímu a kavárenskému řemeslu. Tady se projídáme a propíjíme k tomu, kdo jsme.
Praha, Praha

Restaurace, pivovar a hotel U Medvídků v Praze

Pivovarnický dům s domovním znamením dvou medvídků vznikl v ulici Na Perštýně někdy na počátku 15. století a je pojmenovaný po jednom z prvních majitelů Janu Medvídkovi; ten tu roku 1466 založil pivovar, fungující až do konce 19. století. Dnes tu najdete restauraci, pivovar a hotel U Medvídků.
Praha 1, Praha