Úvod > Kalendář akcí > Rock Point 2019 - Horská výzva: Pálava - bonus race

Rock Point 2019 - Horská výzva: Pálava - bonus race

Kdy 12. říjen 2019 Sportovní akce
Rock Point - Horská výzva Pálava : bonus rase - závod v horském běhu/trekingu, určený jak pro širokou veřejnost, tak vrcholové sportovce v srdci jižní moravy v Mikulově. 9. ročník oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu je zpět a toto je jeho poslední zastávka!
Nadstavbový závod v Mikulově, který se poprvé konal v roce 2017, se poběží i v další sezóně, a sice jako sedmý samostatně hodnocený závod, na jehož konci budou slavnostně předány ceny celkovým vítězům běžecké série.

Na programu budou dvě závodní trasy Long (26 km) a Short (13 km). Obě odstartují naráz v pravé poledne z amfiteátru pod Turoldem v Mikulově, kde bude také jejich cíl. Vypsány jsou, stejně jako byl úvodní Geohunter race na Vysočině, pouze pro jednotlivce a dogtrekaře.

Seriál Rock Point – Horská výzva stále zůstává otevřený všem milovníkům běhu a zdravého pohybu. Vítáni jsou naprosto všichni amatéři, ale i zkušení běžci, kteří nechtějí sedět doma. Na trasách startují kategorie jednotlivců i oblíbených dvojic či dogtrekaři. V součtu se ceny rozdávají v téměř dvou desítkách kategorií. Přitom, kdo si netroufne na soutěžní část, připraven je i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou o průměrné délce necelých šesti kilometrů. Pochod na každé zastávce pomáhá vždy jednomu vytipovanému dítěti. Vždy polovina startovného je určena právě na podporu léčby.

Shrnutí ročníku 2019
Letošní 9. ročník byl ve srovnání s těmi předchozími značně odlišný. Seriál začínal a končil nesoutěžními bonusovými závody – nejprve na Vysočině, nyní míří na Pálavu. Tyto jediné dvě zastávky mají pouze dvě závodní trasy a běžet na nich mohou pouze jednotlivci. Mezi bonusovými závody ale byla pětice bodovaných víkendů s třemi tradičními distancemi o průměrných délkách 64,7 km - Long, 39,9 km - Half a 16,1 km - Short. Celá série tedy začala koncem dubna na Vysočině, v květnu následovaly Beskydy, v červnu Krušné hory, v červenci Šumava, v srpnu Jeseníky a v září se bodovaná soutěž zastavila v Krkonoších. Teď už o vítězích není pochyb.

Pořadatelé už nejlepší běžce letošního 9. ročníku odhalili na svém webu. Až do posledního závodu v Krkonoších přitom o celkových vítězích vůbec nebylo rozhodnuto a určitě největší překvapení jsou na královské trase Long. Letošní pravidla přitom říkala, že z pěti bodovaných zastávek se soutěžícím jedna škrtala. Započítávají se tedy čtyři nejlepší závody. Mnozí tak očekávali, že loňští vítězové a i mezi soupeři oblíbená dvojice sympaťáků - Radek Steklý a Jan Žaloudek půjdou za obhajobou. A našlápnuto na to měli. „Bohužel jsme vinou nemoci nemohli běžet všechny závody. Zdraví máme každý jen jedno. Dvakrát jsme chyběli a nakonec skončili po loňském triumfu třetí. Všem děkujeme za podporu a vůbec nepochybuji o tom, že titul je ve správných rukou Vlastíka a Domči a i kluci ze Šogorisa si za svoji vůli také zaslouží být před námi,“ shrnul letošní rok s glancem opravdového vítěze Radek Steklý, který s parťákem Honzou Žaloudkem zaznamenal dvě vítězství a jedno druhé místo. Bodový stav jim tedy stačil na celkový bronz na Longu a na druhé místo v mužských týmech.

Králem Longařů jsou nakonec loňští králové dogtrekařů – Plzeňáci Vlasta Vágner s Dominikou Slavotínkovou. Ti spolu letos běželi poprvé. Zatímco v předchozích letech tito partneři v osobním životě vítězili každý ve své kategorii v běhu se psem, letos to zkusili spolu. I tak byli nakonec nepřemožitelní a slaví nejen titul v Mix týmech, ale zejména titul celkové nejlepší dvojice na nejdelší distanci. Králové mužských dvojic byli nakonec Adam Koudela s Jiřím Špačkem, královnami Hana Bulantová s Petrou Janusovou. Nejlépe pak svého psa na Longu vedli Petr Hron a Šárka Rudná.

Celkem se tituly budou rozdávat na Pálavě na zmíněných třech trasách ve více než dvaceti kategoriích. Právě po samotném vyhlášení nejlepších běžců pálavského bonusového závodu přijdou na řadu ti nejlepší uplynulého 9. ročníku.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 9. 2019
24.7.
Michael Jackson Symphony

Michael Jackson Symphony

Mikulov, Jižní Morava
15.11.
Svěcení vína ročníku 2019

Svěcení vína ročníku 2019

Mikulov, Jižní Morava
6.11.
Návštěva z ordinace

Návštěva z ordinace

Mikulov, Jižní Morava
15.6.
30.11.
17. listopad 1939

17. listopad 1939

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Hana Mikulov

Pension Hana Mikulov

Mikulov, Jižní Morava
S přáteli na víno do Mikulova

S přáteli na víno do Mikulova

Mikulov, Jižní Morava
Mikulovské Rudolfinum

Mikulovské Rudolfinum

Mikulov, Jižní Morava