Úvod > Kalendář akcí > Horská výzva: Šumava (Železná Ruda) - zrušeno
Horská výzva: Šumava (Železná Ruda) - zrušeno
"> "> "> "> "> "> "> ">
17.7.
18.7.
+ Přidat foto

Horská výzva: Šumava (Železná Ruda) - zrušeno

Kdy 17. červenec 2020 - 18. červenec 2020 Sportovní akce
10. ročník oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu už zná data všech svých zastávek. Bude jich sedm, budou v různých koutech republiky a rozhodně bude stát za to. Tentokrát na Šumavě.
Seriál Horská výzva stále zůstává otevřený všem milovníkům běhu a zdravého pohybu. Vítáni jsou naprosto všichni amatéři, ale i zkušení běžci, kteří nechtějí sedět doma. Na trasách startují kategorie jednotlivců i oblíbených dvojic či dogtrekaři. V součtu se ceny rozdávají v téměř dvou desítkách kategorií. Přitom, kdo si netroufne na soutěžní část, připraven je i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou o průměrné délce necelých šesti kilometrů. Pochod na každé zastávce pomáhá vždy jednomu vytipovanému dítěti. Vždy polovina startovného je určena právě na podporu léčby. 

Na Šumavě se běžci nudit určitě nebudou. Šumava je totiž klikatá a členitá. Jsou zde časté změny směrů a kratší, ale o to prudší, kopce. Určitě jde v porovnání s jinými závody o náročnější zastávku. Ti, kteří nedávno běželi v Krušných horách, zde zažijí úplně jiný závod.

Na Šumavě si běžci mohou vybrat, zda poběží královskou trasu Long (64,5 km), kratší Half (45 km) anebo nejkratší Short (18 km). Ti, kteří nechtějí soutěžit vůbec, ale naopak by pohybem rádi pomohli dobré věci, pro ně je připraven nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou. Polovina startovného z pochodu totiž poputuje na konto Elišky Vachtlové, u které kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k těžkému poškození mozku.

Všechny trasy vybíhají od fotbalového hřiště v Železné Rudě, kde je také kompletní zázemí celé akce. Jako první odstartuje pět minut před páteční půlnocí královská trasa Long. Ostatní kategorie jdou až se sobotním dopolednem. Half vybíhá v 9 hodin, Short v 10 a Pochod s Mixitkou jde ve čtvrt na jedenáct. Na každé trasy mají možnost být jednotlivci, dvojice nebo dogtrekaři. Pouze na Longu je třeba kvůli nočnímu startu mít s sebou parťáka. Letos jsou premiérově oddělené starty dogtrekařů, kteří na trať „vyráží“ vždy o chvilinku dříve než celé startovní pole.

Trasy jsou oproti loňsku prakticky totožné. Změna nastala pouze na královské distanci. Long bude v porovnání s loňským rokem trochu kratší a navigačně jednodušší. Pod rozcestím pod Švýcárnou se odděluje krátká trasa Short a obě trasy Half i Long odsud poběží společně přes Pancíř až na vrchol Můstek.

Ani letos nebude chybět sedmý samostatný závod na Pálavě.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 7. 2020