Úvod > Kalendář akcí > Robot2020 – výstava v Technickém muzeu v Brně
Robot2020 - výstava v Technickém muzeu v Brně
">
24.11.
1.8.
+ Přidat foto
Výstavy

Robot2020 – výstava v Technickém muzeu v Brně

  • 24. listopad 2020 – 1. srpen 2021
ROBOT2020 – pod tímto názvem chystá Technické muzeum v Brně na listopad výstavní projekt ke 100. výročí prvního vydání dramatu Karla Čapka R. U. R. (Rossum’s Universal Robots), kdy poprvé „zaznělo“ slovo robot, které následně zdomácnělo na celém světě.

Mottem výstavy je 100 let od vzniku slova robot – 100 exponátů ilustrujících vývoj robotů po současnost s přesahem do budoucnosti.

Muzeum se sice soustředí na průmyslovou robotiku, kterou budou zastupovat vybrané komerční firmy, jako např. ABB, Universal Robots…, ale také představí ikonické robotické vynálezy světových firem a prototypy robotických systémů z tvůrčích dílen dvou ústavů Vysokého učení technického v Brně.

„Pojem robot bude také představený v kulturním kontextu jako součást literatury, filmu, výtvarného umění včetně komiksu a sci-fi,“ říká autorka a manažerka projektu Klára Šikulová a pokračuje: „Důraz klademe zejména na Čapkovo autorství pojmu a jeho rozšíření do několika desítek světových jazyků.“

Pro dětského návštěvníka a školní skupiny vytvoří interaktivní zábavné programy pracovníci edukačního oddělení Technického muzea v Brně a malým návštěvníkům bude patřit herna vybudovaná v přízemí muzea.

Výstavní projekt vzniká ve spolupráci Technického muzea v Brně s Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně a Fakultou strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně.

Výstava bude otevřená od 24. 11. 2020 do 1.8.2021..

Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Vista v Brně

Hotel Vista v Brně

Brno, Jižní Morava
Butcherʼs grill & pasta

Butcherʼs grill & pasta

Brno, Jižní Morava
Exotický catering

Exotický catering

Brno, Jižní Morava