Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Robo-párty s Codey Rocky
Kurzy a workshopy

Robo-párty s Codey Rocky

Codey Rocky je robůtek ideální pro seznámení se se základy programování. Ovládá se totiž pomocí blokového jazyku, kde samotné programování je tak jednoduché, jako skládat puzzle.
Děti se tak mohou bez obtíží seznamovat se základními programovacími koncepty jako jsou algoritmy, podmínky, cykly a proměnné. Zároveň robůtek nabídne dětem první vhled do světa robotiky – jaké je to pracovat se strojem interagujícím s okolím, oproti programování pouhého počítačového programu. Programy, které napíší, mohou používat informace ze senzorů robůtka, jako je senzor světla, barev, vzdálenosti nebo otřesů. Díky tomu mohou s robotem řešit opravdové robotické úlohy, jako například vyhnout se překážkám, nespadnout ze schodů, nebo přesouvat předměty po místnosti. Děti si procvičí řešit logické problémy samostatně i v rámci týmu. Zvyknou si tak spolupracovat na větších projektech, lépe komunikovat mezi sebou a navzájem si kontrolovat práci tak aby jim všechno fungovalo, podle jejich představ. Programování v kurzu se velice podobá populárnímu blokovému jazyku Scratchi. Na kroužek jsou vítané děti, které se s žádným programovacím jazykem zatím nesetkaly, i děti, které nějaké zkušenosti s blokovým jazykem mají, a chtějí se dále zdokonalovat, pohrát si u toho s robůtkem a dozvědět se něco o robotice.
 

Provozovatel

makeITtoday s.r.o.

Bubenské nábřeží 306/13
Hala 40
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 777 653 659
Email:
kurzy@makeittoday.cz
WWW:
https://makeittod...
GPS:
50,098409 14,445308
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Cena: 900 Kč

Poznámka:Vytvořeno speciálně pro studenty od 9 do 13 let

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Předvánoční Mint Market – Praha

Sháníte vánoční dárky na poslední chvíli? Nebo si jen chcete udělat radost? Tak to nesmíte vynechat předvánoční MINT Market – jedinečný trh s českým designem, autorskou módou, šperky, bio kosmetikou, papírenským zbožím a delikatesami. Vstup zdarma.
Praha 7, Praha

Pražské Dýmkobraní 2022

Festival vodních dýmek.
Praha 8, Praha

Kruhy na vodě

Bez vody není života a bez života není umění. I takto se můžeme podívat na jeden ze základních živlů. Umělci na svých obrazech zachycují vodu z mnoha pohledů – střídání ročních období, voda a hra světel, voda a život kolem. Každá krajina má svá specifika, a to i ta česká.
Praha 8, Praha

Dráček Jana Kalába na budově bývalých Elektrických podniků

Na střeše bývalých Elektrických podniků na rozhraní Holešovic a Letné si všimnete šmoulově modrého objektu – jedná o instalaci skulptury Dráček streetartového umělce Jana Kalába.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Trafačka – Trafo Gallery – moderní umění v industriálních prostorách

Trafačka dříve obývala industriální prostor v pražských Vysočanech, který od roku 2006 do prosince 2014 sloužil současnému umění.
Praha 7, Praha

Pražská tržnice – bývalá pražská jatka

Památkově chráněný areál s prvky secese a novorenesance byl vybudován v roce 1893 – 1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka pro Ústřední jatka královského města Prahy. Svému účelu jatka sloužila až do roku 1983, kdy byla přebudována na tržnici.
Praha 7, Praha

Protančete se do časných ranních hodin v klubu SaSaZu

SaSaZu, jedno z největších zábavních zařízení svého druhu v Praze, které je schopno pojmout až 2500 hostů, nabízí vysoce flexibilní prostory pro pořádání veřejných i firemních akcí. Tento klub se již třetí rok těší celoevropské popularitě a přízni těch nejnáročnějších clubberů ze všech koutů světa.
Praha 7, Praha

Sousoší Mužů s býky před Holešovickou tržnicí

Alegorická sousoší Mužů s býky více než 120 let vítají návštěvníky areálu někdejších městských jatek, des Pražské tržnice v Holešovicích. Sochy pojmenované Mladík s býkem a Muž s býkem alias Trh a Jatka byly v roce 2022 pěkně zrestaurovány.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace SaSaZu – alchymie chutí a barev asijské kuchyně

SaSaZu, výtvor šéfkuchaře Shahafa Shabtaye, je alchymií chutí, barev, vášně a designu, které společně vytváří okouzlující zážitek. Inspirace šéfkuchaře Shahafa Shabtaye pochází z mnoha let cestování a vaření v Asii, jeho vzpomínek z ulic jihovýchodní Asie, místního života, pokrmů, kultury a zvyků.
Praha 7, Praha

Garage 22 – Prague Distillery

Srdcem destilerie je destilační kolona od legendárního výrobce Arnold Holstein, který se pyšní více než 50 lety tradice a jehož zařízení patří ke světové špičce.
Praha, Praha

Lahůdkářství bistro Paukert – legendární pražské lahůdkářství

Obložené chlebíčky od Paukerta, to byl pojem. Ostatně tuto pochoutku proslavil za první republiky právě Jan Paukert. Původní lahůdkářství na Národní třídě sice už není, avšak bistro s tímto jménem však naleznete na Rohanském nábřeží.
Praha 8, Praha

The Able Butcher restaurace v hotelu Hilton Prague

Stylová restaurace The Able Butcher je ztělesněním kulinářského umění. Nabízí nezapomenutelný zážitek s lahodným jídlem a úžasnou zábavou, který ohromí Vaši představivost. Poprvé se Le Petit Chef, nejmenší kuchař na světě, představí v Praze během pětichodové večeře s originálním 3D mappingem.
Praha 8, Praha