Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Robert Vano: Fotka nemusí být ostrá – výstava
Výstavy

Robert Vano: Fotka nemusí být ostrá – výstava

Kolekci 25 autorských fotografií si mohou fanoušci tvorby Roberta Vana prohlédnout v Galerii U prstenu od 19. listopadu do 15. prosince.
"Jak se z kadeřníka stát slavným fotografem?“ Poutavé vyprávění doplněné o dosud nevydané autorské fotografie dává možnost nahlédnout do života Roberta Vana. Fotograf vypráví o svém dětství, o nelehkých začátcích v emigraci, kde se nejprve oháněl nůžkami, ale už za nějaký čas se vypracoval na asistenta legendárního mistra Horsta P. Horsta.

Než se stal uznávaným módním fotografem, čekaly jej ještě stovky snímků a létá sbírání zkušeností.  „Když někoho přejede tramvaj tam a zpět, tak se může stát slavným hned v mládí. Naštěstí se to nestává, “ říká k tomu dnes.

Ve dvaadvaceti kapitolách se fotograf dělí nejen o své profesní zkušenosti, ale také o své myšlenky o fotografii, životě a lásce. Kniha vychází z autentických rozhovorů Roberta Vana a Soni Lechnerové, fotografky a někdejší šéfredaktorky časopisu Československá fotografie, které spolu vedly v letech 2010 až 2015 v kavárnách Slavia a Louvre. Na vydání knižní publikace Fotka nemusí být ostrá, která vychází pod hlavičkou nakladatelství Slovart, navazuje stejnojmenná výstava.

 

Provozovatel

Město Praha

Jilská 449/14
Dům U prstenu
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 608 524 578
Email:
natalie@astronaut...
WWW:
www.astronauts.cz
GPS:
50,086038 14,422269
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Divadlo Komediograf – Komedie o komikovi

V hlavních rolích vystoupí Miroslav Táborský a Filip Teller. Scénář a režie Luboš Balák, Divadlo Komediograf.
Praha 1, Praha

Frankie a Johnny

Krásný a uvěřitelný příběh o začátku jedné velké lásky. I když už máte za sebou kousek života a několik zklamání, pořád je naděje!
Praha 1, Praha

Můj nejlepší kamarád

Komediální archetyp hravého lháře, který se dokáže vykroutit i ze zdánlivě bezvýchodných situací a vymýšlí si s takovou intenzitou, jako by to byl skutečně zažil, migruje světovou dramatikou od antiky přes Alarcóna, Corneille, Goldoniho až právě po Érica Assouse.
Praha 1, Praha

Sex noci svatojánské

Skvělá komedie dle námětu Woody Allena.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Multifunkční budova Quadrio v Praze

Multifunkční objekt s rozmanitou nabídkou nákupních, pracovních i odpočinkových kapacit se nachází v samotném srdci české metropole. Jeho moderní architektura a vysoká kvalita služeb splňují současné nároky na pracovní prostředí a životní styl.
Praha 1, Praha

Oáza pohody v srdci Prahy

Oáza pohody, to jsou masáže u Staroměstského náměstí v Praze za rozumné ceny. Přijďte si odpočinout a nechat se opečovávat. Pohroužíte se do sebe, tělo se zrelaxuje a mysl zklidní.
Praha 1, Praha

Kostel sv. Havla na Starém Městě pražském

Důležitou součástí staré Prahy byla Havelská čtvrť, tzv. Havelské Město bylo téměř samosataným celkem v rámci Starého Města. Farní kostel sv. Havla, založený Václavem I. roku 1232, byl jedním ze čtyř hlavních pražských kostelů.
Praha 1, Praha

Komorní divadlo Kalich

Divadlo nabízí kvalitní a vkusnou zábavu se známými hereckými osobnostmi. V divadle umístěném v samém historickém centru Prahy se konají činoherní představení a koncerty.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pasta Caffé v Praze

Restaurace Pasta Caffé z rodiny Ambiente Group se nachází v pražské Vězeňské ulici se zaměřují na italskou kuchyni, především těstoviny. Funguje i jako kavárna – nabízí snídaně, kávu a zákusky vlastní i z Café Savoy.
Praha 1, Praha

La Finestra In Cucina – restaurace v samotném centru Prahy

Kuchařské kurzy pro milovníky italské kuchyně. Naučte se techniku přípravy vašich oblíbených jídel a spolu s kuchaři z restaurací La Finestra a Aromi a z obchodu La Bottega di Aromi objevte kouzlo gastronomických zážitků.
Praha 1, Praha

Kogo Havelská

Prvotřídní italská kuchyně a přátelská domácí atmosféra – to charakterizuje restauraci Kogo v Havelské ulici, která již více než 20 let plní gastronomická přání i touhy těch nejnáročnějších klientů. Interiér restaurace je neformální, v lehce industriálním stylu.
Praha 1, Praha

Dům vína U závoje

Navštivte gastronomickou pasáž, jejíž součástí je několik provozů: restaurace, vinný bar, kavárna, prodejna vína a doplňků, prodejna sýrů a delikates, prodejna koňaků. Vína můžete ochutnat při odborném, někdy i zábavném výkladu sommelierů při tématických ochutnávkách.
Praha 1, Praha