Hlasový workshop Švandova divadla
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
On air.

TERMÍNY NEJBLIŽŠÍHO WORKSHOPU (1 workshop = 3 lekce po třech hodinách)
8., 15. a 22. 2. 2023 vždy od 17:00 do 20:00

Účastníci kurzu projdou komentovanými praktickými cvičeními, ve kterých poznají možnosti svého hlasu a řeči pro komunikaci v životě i v umělecké profesi. Zvolená cvičení budou kombinovat trénink správného způsobu nádechu, rozvíjení znělosti a dynamiky hlasu, aktivní artikulaci, užití hlasové a mluvní techniky v konkrétních textech. Slyšet a poslouchat se navzájem.

Postoj a držení těla. Význam dechu pro tvorbu hlasu. Dechová cvičení ve stoje, vsedě, vleže, při chůzi. Kombinace s pohybem, činností i s použitím předmětů. Pochopení a zvládnutí dechové opory. Vzájemná  zpětná vazba.

Hlasová cvičení. Prozvučení rezonančních dutin v hlavové, střední a hrudní rezonanci. Hlasové rejstříky. Použití slov, krátkých textů s pohybem těla v prostoru. Posazení a opření hlasu. Improvizace drobných situací v hlasových a mluvních etudách individuálně, ve dvojicích a skupinově. Zpětná vazba.

Artikulační cvičení. Artikulace hlásek podle výslovnostní normy daného jazyka. Slovní kombinace pro aktivizaci artikulačního ústrojí, změny tempa, síly hlasu, rytmu řeči a jejich vliv na celkový mluvní projev. Vnitřní a vnější napětí.

Řeč a její zvuková realizace. Komunikační pravidla. Propojení techniky hlasu a mluvy při interpretaci textů.

Vede Mgr. Regina Szymiková

Provozovatel

Švandovo divadlo na Smíchově

Štefánikova 57
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 257 318 666
Tel.:
+420 234 651 111
Email:
obchodni@svandovo...
Email:
pokladna@svandovo...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.svand...
WWW:
https://www.svand...
GPS:
50,077819 14,403936
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 5
Tipy na výlet:
Praha 5 a okolí
 

Cena

Cena: 1 400 Kč

Poznámka:Cena je za celý workshop.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Talkshow Fuckup Nights Prague ve Švandově divadle

Příběhy o chybách, které pomohly v kariéře, bude 18. června sdílet ilustrátorka Léna Brauner, advokátka Lucie Hrdá, podnikatelka Zuzana Melicharová z JustLove, Míla Bugtcher, tělesný modifikátor a zakladatel tetovacího a piercingového studia Hell, a Jan Albrecht kouč a MasterChef Česko 2023.
Praha 5, Praha

Dvacet let cyklu S – Současný pražský hudební koktejl

Hosty i interprety na tomto speciálním koncertě budou nejvýznamnější skladatelé současné české generace: Petr Wajsar, Jan Kučera, Miloš ORSON Štědroň, Martin Hybler aj.
Praha, Praha

Marek Menšík

Obrazy, které vznikají jako básničky, příběhy a vyprávění o ženách, autech, letadlech a vášních mezi mužem a ženou. Možná tak by se dala popsat výstava obrazů Marka Menšíka známým pod pseudonymem MARDA. Až po bližším "ohledání" děl zjistíte možná něco úplně jiného...
Praha 5, Praha

Po stopách Jana Nerudy a Povídek malostranských

Letos v červenci uplyne už 190 let od narození nejznámějšího "Malostraňáka" Jana Nerudy, a protože jeho povídky tak krásně ilustrují život na Malé Straně – takový, který my už nepoznáme, společně si ji projdeme a Nerudovy svérázné postavičky připomeneme.
Praha 1, Praha

Sportovní den

Areál ZŠ a MŠ Barrandov, Chaplinovo náměstí.
Praha 5, Praha

Designblok 2024

26. ročník největšího českého festivalu designu a módy. Současným designem se zaplní vybrané prostory od 2. do 6. října 2024.
Praha, Praha

Ostblock Cooperative – North Bohemian Quartet

Mladí ladí v květvnu v Jazz Docku rakouskou kapelu Ostblock Cooperative a North Bohemian Quartet ze severu Čech.
Praha, Praha

Jakub Tököly Trio

Pianista a skladatel Jakub Tököly patří mezi nejvýraznější jazzové osobnosti své generace.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Buchty a loutky

Buchty a loutky je nezávislé alternativní loutkové divadlo založené čerstvými absolventy loutkářské katedry DAMU v roce 1991 v chebské ubytovně. Do jeho repertoáru spadají představení nejen pro děti, ale i dospělé.
Praha 5, Praha

Platan javorolistý – Kinského majordom

Tento monumentální solitérní strom jako by hlídal hlavní vchod do Kinského zahrady v Praze. Jeho obvod činí 5,46 m, dosahuje výšky 28 m a stáří se odhaduje na 180 let.
Praha 5, Praha

A7 Street Dance Group – výuka streetových tanenčních stylů

A7 Street Dance Group vznikla v Olomouci v roce 2004 jako Taneční Skupina Agentury7. Dnes máme své zastoupení v sedmi městech ČR. Věnuje se streetovým tanečním stylům – Hip Hop, House dance, Breakdance, Electricboogie a Disco dance.
Praha 5, Praha

Individuální kurzy floristiky v ateliéru Rosmarino

Podle potřeb a přání účastníka si povíme o základech floristiky, aranžování květin a vazbě kytic, rádi se podělíme i o zkušenosti z vedení květinářství. Celý kurz je postaven zejména na praxi, tzn. že celou dobu pracujeme s květinami a floristickými potřebami.
Praha 1, Praha

Ruben-Dance – taneční kurzy salsy, bachaty a karibských tanců

Taneční kurzy karibských tanců pod vedením zkušených tanečníků a lektorů z Kuby a Dominikánské republiky. Ruben-Dance je seskupení profesionálních tanečníků a instruktorů přímo z Karibiku, kteří tanec předávají jako umění, tradici a svou kulturu zde v Čechách již od roku 1994.
Praha 5, Praha

Klub deskových her Paluba

Paluba je klub otevřený nejširší veřejnosti, který představuje hry ze všech kontinentů, dob a kultur. Kdo přijde, ten hraje! Na Palubu může přijít každý příznivec deskových her libovolného věku, rasy, národnosti či vyznání.
Praha 5, Praha

Chléb a hry

Království značky Albi, svět deskových her, chytrých knížek a voňavého chleba.
Praha, Praha

Praha s průvodcem

Ať už se toužíte projít historickým centrem, poznat některou z pražských čtvrtí (třeba i tu, ve které právě bydlíte), prozkoumat tajuplná či malebná zákoutí, vždy se můžete obrátit na profesionální a licencované průvodce Prague City Tourism.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Ellory Café & Ellory – Real Chocolate Factory

Krásná čokoládová dílna v blízkosti Arbesova náměstí v Praze. Na tomto krásném místě si nedáte jen výbornou čokoládu, zákusky, ale také neodolatelné francouzské víno, crémant či champagne.
Praha 5, Praha

Bockem

Tady si udělejte na snídani opravdu čas, hned z rána to totiž bude zážitek, který vám prosvítí celý den, za kterým se také jistě brzy s přáteli vrátíte. Bockem totiž servíruje nejen tříchodové večeře, ale právě i snídaně.
Praha 5, Praha

Restaurace Atelier Red & Wine

V restauraci Atelier Red & Wine si vychutnáte rychlý nebo dlouhý oběd se skleničkou vína, parádní menu na večer se zajímavou lahví vína, uvolněný víkendový rodinný oběd nebo jenom odpolední skleničku vína, ze které se stane neplnánovaný večírek v pohodové atmosféře.
Praha 5, Praha

Vietnamské rodinné bistro Nhà hai hành – Dům u dvou Cibulí

Nhà hai hành naleznete na pražském Smíchově. Jídlo ve vietnamské kultuře spojuje rodinu a přátelé a právě to chtěli provozovatelé přenést do české metropole.
Praha 5, Praha

Cukrárna Gaigher

Prodáváme klasické zákusky i speciální pro diabetiky, šlehačkové, ovocné, svatební, slavnostní i dětské dorty.
Praha, Praha

Kavárna Mezi Srnky

Kavárna Mezi Srnky nabízí výběrovou kávu z pražírny Fathers Coffe a lokální a farmářské suroviny, ze kterých připravuje nejen výborné snídaně. Kavárna má pobočky na Vinohradech a na Smíchově.
Praha 5, Praha

Antonínovo pekařství v Praze

Pro voňavý chleba a křupavé čerstvé rohlíky si můžete zajít do našich domácích pekáren na Vinohradech, ve Vršovicích, v Karlíně, v Holešovicích a v Bubenči.
Praha 5, Praha

Kočičí kavárna na Smíchově

Útulný podnik plný kočiček a dobré kávy naleznete na Smíchově v ulici Vodní. K mazlení je tu připraveno devět kočiček a všechny jsou velice mazlivé. Při hezkém počasí nabízí kavárna posezení i na balkóně.
Praha 5, Praha