Úvod > Kalendář akcí > Řezbářské sympozium na Dlaskově statku
Řezbářské sympozium na Dlaskově statku
"> ">
9.6.
11.6.
Přidat foto
Lidová řemesla a trhy

Řezbářské sympozium na Dlaskově statku

Pod širým nebem v areáluDlaskova statku bude prezentovat svoji tvorbu přes dvacet umělců. Na setkání řezbářů z celých Čech mají návštěvníci možnost nahlédnout přímo pod ruce řezbářů a sledovat, jak se kus hrubě tesaného dřeva mění v umělecké dílo.

Dlaskův statek má pro řezbářské umění a přátelství zároveň nezaměnitelnou atmosféru. Stejně tak i pro návštěvníky, kteří je zde mohou sledovat přímo při práci. Od čtvrtka 9. do soboty 11. června se tak z areálu dvora zemědělské usedlosti budou ozývat zvuky pil, dlát, brusek, vrtaček a kladívek, s jejichž pomocí vytvoří řezbáři svá díla.

Muzeum Českého ráje se tímto způsobem snaží prezentovat svým návštěvníkům řemeslo s dávnou tradicí. Dřevo bylo odnepaměti jedním z nejpoužívanějších materiálů. V oblasti Pojizeří bylo hlavním stavebním materiálem i materiálem pro hotovení předmětů denní potřeby. Vedle toho se však dřevo používalo k vytvoření předmětů a objektů, které sloužily k uspokojení uměleckých či citových potřeb člověka. A právě na tuto tradici navazují umělci, kteří se scházejí na Dlaskově statku. Přetváří kmeny lip, jasanů a dalších druhů dřevin do zcela jiné podoby a dávají jim „nový život“. Každý z řezbářů má svůj osobitý styl, zdroj inspirace, případnou návaznost na rodinnou tradici. Jejich záběr je poměrně široký. A proto každý z návštěvníků, který na sympozium na Dlaskově statku ve dnech 9. – 11. června 2022 zavítá, zde určitě najde něco, co ho zaujme a osloví.

Provozovatel

Dlaskův statek – Muzeum Českého ráje v Turnově

Dolánky u Turnova 12
511 01 Turnov
Tel.:
+420 481 322 954
Email:
mail@muzeum-turno...
WWW:
https://www.muzeu...
GPS:
50,603112 15,172255
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Český ráj
Město:
Turnov
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Ábelův Mlýn

Ábelův Mlýn

Turnov, Liberecký kraj