Úvod > Kalendář akcí > Retrovýlet s Heinrichem Kulkou
Retrovýlet s Heinrichem Kulkou
"> "> "> ">
28.5.
Přidat foto
Výstavy

Retrovýlet s Heinrichem Kulkou

Jedinečná možnost vidět běžně nepřístupný interiér Kantorovy vily od Heinricha Kulky, jednoho z nejvýznamnějších žáků a spolupracovníků Adolfa Loose.
Jedinečná možnost vidět běžně nepřístupný interiér Kantorovy vily od Heinricha Kulky, jednoho z nejvýznamnějších žáků a spolupracovníků Adolfa Loose. S naším řidičem Karlem pojedeme do Jablonce nad Nisou historickým autobusem Karosa ŠM 11 z roku 1977. Během cesty vás formou přednášky zasvětíme do tajů prvorepublikové architektury Jablonce a seznámíme s osobností architekta Heinricha Kulky.

Po příjezdu do Jablonce se rozdělíme do dvou skupin, které se vzájemně vystřídají. Zavedeme vás na komentovanou prohlídku Kantorovy vily za účasti místních odborníků, kteří vám představí původní interiér, členěný raumplanem. Čeká nás unikátní možnost podívat se na dochovaný vestavěný nábytek, který neuvěřitelně přežil až do dnešních dní. Kromě interiéru se můžete těšit na prohlídku velké zahrady, která k vile náleží. Jako jedni z mála budete mít možnost si prostor prohlédnout ještě před celkovou rekonstrukcí, na kterou se bude ještě několik let čekat.

Dále si prohlédneme historické sály funkcionalistické radnice od architekta Karla Wintera z let 1931 až 1932. Před dvěma lety byla radnice citlivě zrekonstruovaná, uvidíte tak prostory v původní podobě.

Všichni se setkáme v historické restauraci Zlatý lev v centru města na společném obědě. Oběd je v ceně zájezdu (polévka, hlavní chod – 3 varianty na výběr a nápoj). Odpoledne vám v rámci společné procházky představíme další významné vily v Jablonci a také unikátní funkcionalistický kostel.

Doporučujeme oblečení v duchu 30. let, lépe si tak dokážete vychutnat celou atmosféru zájezdu ,,do minulosti‘‘ .

Rezervace zájezdu na matej.sladky@gmail.com

8:00 odjezd z Prahy
8:00-10:00 cesta (organizační detaily, přednáška v autobuse a seznámení s Heinrichem Kulkou a funkcionalismem v Jablonci)
10:00 návštěva Kantorovy vily
11:30 návštěva funkcionalistické radnice
13:00 společný oběd v restauraci Zlatý Lev
14:00-15:00 volný rozchod – čas na kávu nebo na nakoupení jablonecké bižuterie
15:00 odpolední program (procházka po funkcionalistických vilách a dalších významných stavbách)
16:30 odjezd do Prahy
18:30 návrat do Prahy

Cena zájezdu je 1980,- Kč (cena zahrnuje dopravu, průvodce ve všech objektech, vstupné a oběd)
rezervujte na matej.sladky@gmail.com

Provozovatel

Winternitzova vila

Na Cihlářce 10
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 603 878 786
Email:
loosovavila@gmail...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.looso...
GPS:
50,067354 14,388512
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Vstupné

Cena: 1 980 Kč

 

Časová náročnost

10,5 hodin