!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Retrohrádky na Špilberku-do odvolání uzavřeno
Retrohrádky na Špilberku-do odvolání uzavřeno
"> "> "> ">
26.10.
31.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Retrohrádky na Špilberku-do odvolání uzavřeno

Kdy 26. říjen 2020 – 31. prosinec 2020
Dávné časy dětství vám připomeneme na hradě Špilberku na putovní výstavě Retrohrátky. Pokud si rádi hrajete a vzpomínáte, pojďte se k nám spolu s dětmi podívat na slavné hračky z dob minulých. Na co se dřív stály fronty a co kdysi děti nacházely pod stromečkem?

Uvidíte tu legendární designové hračky československé výroby z období 50. až 80. let 20. století. Přečtete si také spoustu zajímavostí z historie těchto hraček. Většina z nich se dokonce vyrábí dodnes, i když z nových materiálů a modernějšími technologiemi. Jsou mezi nimi třeba slavná céčka, igráčci, nafukovací zvířátka z Fatry nebo stavebnice Merkur. Krom toho si na výstavě prohlédnete také dodnes známé společenské hry, jako například Člověče nezlob se, Dostihy a sázky nebo Kloboučku hop.

Výstava Retrohrátky osloví jak dospělou generaci, která si na ní najde hračky dobře známé z vlastního dětství, tak i dnešní děti. Na Špilberku si zkrátka opět budeme hrát, vždyť v létě jsme tu měli výstavu Kostkohrádky plnou modelů z Lega. Hračky z legendárních kostiček teď v říjnu vystřídají slavné retro hračky. Nová výstava Retrohrátky bude u nás na Špilberku k vidění od 8. října až do konce roku 2020. Srdečně vás zveme!

Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 10. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hradní vinárna na Špilberku

Hradní vinárna na Špilberku

Brno, Jižní Morava
Koishi fish & sushi restaurant v Brně

Koishi fish & sushi restaurant v Brně

Brno-střed, Jižní Morava
Vinárna Garage Wine v Brně

Vinárna Garage Wine v Brně

Brno, Jižní Morava