Úvod > Kalendář akcí > Řemeslný jarmark v areálu Muzea Českého ráje v Turnově - Řemeslo má zlaté dno

Řemeslný jarmark v areálu Muzea Českého ráje v Turnově - Řemeslo má zlaté dno

Kdy 18. červenec 2020 9:00 - 17:00 Lidová řemesla a trhy
Prázdniny ve znamení řemesla – dvě prázdninové soboty 18. července a 15. srpna budou v turnovském muzeu věnovány příjemné komorní akci, řemeslnému jarmarku s názvem Řemeslo má zlaté dno. Připravena bude atraktivní podívaná na tradiční řemesla.
Setkání téměř tří desítek řemeslníků doplní ukázky výroby, řemeslné dílny pro děti i dospělé, vystoupení flašinetáře ad.

Návštěvníci se budou nejenom kochat, ale hlavně si budou moci zakoupit nádherné a kvalitní produkty vyrobené keramiky, skláři, řezbáři, košíkáři, brašnáři, kováři, představí se také dráteník, nožíř, cukrářka a chybět nebudou ani dřevěná hračka, tkané koberce či textilní zboží (ubrusy, kapsáře, zástěry, hračky, oblečení apod.).

Příjemnou atmosféru podtrhne prostředí muzejního dvora a zahrady, ve kterých se bude jarmark nacházet. Návštěvnici tu najdou pohodovou atmosféru, zabaví sebe i své děti, a to vše se vstupem zdarma.

Tento komorní řemeslný jarmark je pořádán na podporu řemeslníků v nelehké době, na podporu těch, kteří se zasloužili o mnoho jedinečných akcí, které muzeum desítky let pořádá, přispěli k jejich nezaměnitelnému půvabu, jsou nositeli tradice, která je nedílnou součástí našeho kulturního dědictví. Půjde o setkání s opravdu jedinečnými a úžasnými lidmi.

Přijďte se potěšit setkáním s tradičním řemeslem, přijďte se bavit a inspirovat.

Muzeum Českého ráje v Turnově / 18. července / 15. srpna 2020 (vždy 9.00–17.00 hod.)

 
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Ábelův Mlýn

Ábelův Mlýn

Turnov, Český ráj
Pivovar Rohozec v Turnově

Pivovar Rohozec v Turnově

Turnov, Český ráj