Úvod > Kalendář akcí > Řemeslné pohádkové léto ve skanzenu v Kouřimi
Řemeslné pohádkové léto ve skanzenu v Kouřimi
"> "> Velké prádlo "> Dřevěné hračky "> Včelařství "> Modrotisk "> Kovář "> Hliněné omítky "> Včelařství "> "> "> "> "> "> "> ">
17.7.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Řemeslné pohádkové léto ve skanzenu v Kouřimi

Kdy 17. červenec 2021 10:00 - 18:00
Během pěti prázdninových sobot od 17. 7. do 14. 8. vám představíme rozmanitá řemesla našich předků. V kouzelném prostředí skanzenu budeme číst lidové pohádky, mistři řemesel budou předvádět svůj um a vy si s jejich pomocí vyzkoušíte svoji zručnost.
V sobotu 17. 7. bude stavitel Vojtěch Toman předvádět, jak se dříve omítaly budovy hliněnou omítkou. Točení keramiky na nástroji starém jako lidstvo samo -  kopacím kruhu, bude jistě zajímavé vidět, natož si ho vyzkoušet.

24.7. budeme mít velké prádlo. To se kdysi pralo v neckách, na valše a za pomoci dalších zajímavých nástrojů. Ukázky a výroba vlastních modrotiskových ubrusů a tašek se stala mezi návštěvníky velmi oblíbenou. Ani letos nebude chybět.

Sestavit si vlastní dřevěnou hračku je něco úplně jiného, než si ji koupit. Výrobce dřevěných hraček Otakar Franěk má na sobotu 31. 7. pro děti připravené krásné stavebnice lodě, letadla a dalších hraček, nemluvě o celém sortimentu hraček k zakoupení.

7. 8. přijede do skanzenu ukázat své umění kovář Zdeněk Grausam, Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje 2017. Umí to nejen s železem, ale i s dětmi, kterým rád pomůže ukovat si třeba vlastní hřebík.

V sobotu 14. 8. zakončí letošní Řemeslné pohádkové léto včelař Martin Spěváček. Ten ví o chovu včel snad úplně vše, a umí o něm poutavě vyprávět. Kromě poučení s mnoha ukázkami ochutnáte řadu druhů medu a dozvíte se o tom, jak poznat jeho kvalitu.

Od úterý do neděle během celých prázdnin je pro vás připravena spousta zábavy a poučení: poznávací hra s QR kódy v celém areálu, aktivity “Od zrna k chlebu” (zpracování obilí) a “Od stonku k niti” (zpracování lnu), hry: bosá stezka, skákací panák, čára, kuličky, házení podkovou, pexeso “kdysi a dnes”.

Těšíme se na všechny děti věkem i duší!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 24. 6. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Černokostelecký zájezdní pivovár

Černokostelecký zájezdní pivovár

Kostelec nad Černými Lesy, Střední Čechy
Kavárna a pražírna Zrníčko

Kavárna a pražírna Zrníčko

Český Brod, Střední Čechy
Hotel Vila Olga Jevany

Hotel Vila Olga Jevany

Jevany, Střední Čechy