Úvod > Kalendář akcí > Řemeslná sobota
Akce pro děti

Řemeslná sobota

Již pojedenácté ožije skutečské muzeum tradičními řemesly. Při práci uvidíte šikovného kameníka, ševce i kováře. Čekají vás komentované prohlídky, loutkové divadlo, tvůrčí dílny pro děti a také malý jarmark s řemeslnými výrobky a různými dobrotami.
V ševcovské světničce se budou šít boty a to nejen za pomoci jehel a dratví, ale také na prvorepublikovém šicím stroji zn. Adler. V kamenické expozici bude kovář vyrábět tradiční nástroje potřebné pro těžkou práci v lomě a kameník bude lámat žulu a štípat dlažební kostky. Při komentovaných prohlídkách bude v provozu řada exponátů, např. buchar AJAX 3, jeřáb s vrátkem, vozík na svážné koleji, lanovka, leštící rameno či třídička štěrku.

Děti budou moci využít řadu dílniček. Čeká je tvoření z papíru, kamenné piškvorky, škola netradičního šněrování i ševcovská dílna, kde si budou moci vyrobit kožený šperk dle své fantazie. Chybět nebude ani loutkové divadlo. S Vodnickou pohádkou přijede Loutkové divadlo Kozlík.

Po celý den bude v areálu muzea probíhat prodej ručně vyráběných skleněných ozdob Koulier, drátovaných šperků s minerály, medoviny, medu a slaných i sladkých dobrot z pekařství Mistr Kobliha.

Vstupenka platí do celého muzea, kde lze navštívit i výstavy: Klobouky, kloboučky, čepice a hučky; Tragédie v Ležákách a Ležáky – odkrytá minulost. Všechny vstupenky budou zařazeny do slosování o ceny věnované firmou Botas a. s.

Provozovatel

Regionální muzeum Skuteč

Rybičkova 364
539 73 Skuteč
Tel.:
+420 469 350 131
Email:
muzeum@skutec.cz
WWW:
muzeum.skutec.cz
GPS:
49,844483 15,997160
 
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 25 Kč

Poznámka:Snížené vstupné: děti do 15 let, zdarma: děti do 6 let

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Sodomkův statek Czap

Sodomkův statek Czap

Skuteč, Pardubický kraj
Hradní spižírna na Rychmburku

Hradní spižírna na Rychmburku

Předhradí, Pardubický kraj
Ubytování chata Vrbatovka

Ubytování chata Vrbatovka

Vrbatův Kostelec, Pardubický kraj
Hotel Kocourkov

Hotel Kocourkov

Hlinsko, Pardubický kraj