Úvod > Kalendář akcí > Rakouský hudebník Wurst v Praze
Rakouský hudebník Wurst v Praze
"> "> ">
10.2.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Rakouský hudebník Wurst v Praze

Extravagantní vousatá zpěvačka Conchita Wurst, která v roce 2014 za velkého rozruchu vyhrála soutěž Eurovize, je nadobro pryč. Nyní se rakouský zpěvák Tom Neuwirth pod pseudonymem Wurst a s vizáží nakrátko ostříhaného muže představuje s 3. sólovou deskou, která se opět nese ve znamení elektropopu.
Jarní turné k vydání třetí sólové desky musel Wurst letos nečekaně přerušit a jeho pokračování plánuje aktuálně na 10. 2. 2022. Mezi nové zastávky turné s názvem Tour Over Magnitude přibyla také Praha. Rakouský extravagantní zpěvák Wurst vystoupí 10. 2. 2022 v Paláci Akropolis. Vstupenky jsou v předprodeji od 22. září 2020.
 
Pokud by byl gay zpěvák Tom Neuwirth jen jednou z dalších výstředních postav na hudební scéně, strhávajících na sebe pozornost extravagantní travesti vizáží, těžko by ho zvali k vystoupení v Evropském parlamentu, vyprodával světové koncertní sály, stál na čele největších Pride Parades a na kus řeči by se s ním setkal Generální tajemník OSN, považující Wursta se sloganem „Jsme nezastavitelní“ za velmi vlivného mluvčího komunity LGBT.

Německá fráze „das ist mir Wurst“, po našem je mi to buřt, přivedla Toma k vytvoření uměleckého alter egaConchity Wurst – a na myšlenku stimulovat k odvaze lidi s odlišnou sexuální orientací. Když v roce 2014, oblečený do ženských šatů, zvítězil v Eurovizi se skladbou Rise Like a Phoenix, rozpoutala se diskusní bouře odhalující charaktery: zatímco západní část Evropy vousatou zpěvačku zasadila do probíhající debaty o sexuální identitě a nepřípustnosti diskriminace, značnou část konzervativních východních politiků popadl nepříčetný amok, vyjádřený v tmářských prohlášeních o konci křesťanských hodnot a šílené dekadenci. Patriarcha srbské pravoslavné církve dokonce Conchitu spojil s potopami v zemi, podle něho trest seslaný Bohem za homosexuální neřesti.

Po velmi úspěšném debutu Conchita a následném albu From Vienna With Love, natočeném s vídeňskými filharmoniky, překvapil Wurst nejen změnou vizáže: Truth Over Magnitude je silným ektropopovým prohlášením, že bez ohledu na to, co si o něm někdo myslí, chce hrát hudbu, ve které se cítí dobře a ve které může uplatnit svůj výjimečný hlas.
 

Provozovatel

ART FRAME Palác Akropolis, s.r.o.

Kubelíkova 1548/27
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 296 330 911
Email:
info@palacakropol...
WWW:
https://www.palac...
GPS:
50,082260 14,448916
 
Region:
Praha
Město:
Praha 3
 

Vstupné

Cena: 690 Kč

Poznámka:Předprodej startuje 22. září 2020.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny