!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Řády a vyznamenání Španělska - sbírka Josefa L. Hrdého
Řády a vyznamenání Španělska - sbírka Josefa L. Hrdého
">
19.2.
10.5.
+ Přidat foto

Řády a vyznamenání Španělska - sbírka Josefa L. Hrdého

Kdy 19. únor 2020 - 10. květen 2020 Výstavy
Přijďte obdivovat unikátní sbírku Josefa L. Hrdého, která představí neznámé řády, medaile a další perly z jeho sbírky. Velkým lákadlem je i španělský Řád zlatého rouna.
Výstava představí soukromou sbírku Josefa L. Hrdého, která obsahuje 163 španělských řádů, vyznamenání a odznaků z období 18. – 20. století u nás téměř neznámých a nedostupných. Jedná se o královské řády, vojenské záslužné řády, civilní záslužné řády, vojenská vyznamenání, koloniální řády, řády karlistů, medaile Červeného kříže, pamětní medaile a kříže, dekorace společností a odznaky.

K nejcennějším patří španělský Řád zlatého rouna z období 1. poloviny 20. století. Celou sbírku Josef L. Hrdý věnoval Moravskému zemskému muzeu.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 1. 2020