Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Radotín Sportfest
RADOTÍN SPORTFEST
Sportovní akce

Radotín Sportfest

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
V pražské městské části Radotín se uskuteční první ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – od atletiky, přes lakros až po souboj na dračí lodi. Nebude chybět ani společný běh s olympioničkou Marcelou Joglovou. Vstup na sportoviště je zdarma.
Valná většina sportovišť se nachází právě v blízkosti biotopu, kde vyroste pódium, na kterém se odehraje v sobotu i v neděli slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých disciplín. Kulturní program zajistí koncerty zpěváka Marcella s kapelou (v sobotu) a Story Time (v neděli).
 
Přímo na biotopu se odehraje závod v aquatlonu a biatlonu, své zázemí zde připraví také gymnasté, od biotopu odstartují mladí cyklisté a na jeho hladině poměří síly závodníci na dračí lodi. V krytém bazénu se uskuteční plavecké závody, v sousední beach aréně se bude hrát plážový volejbal i fotbal. Jen o kousek dál stojí sportovní hala, kde se odehraje badmintonový, basketbalový a lezecký program.
 
Jednotlivé sporty nabídnou závody nebo turnaje pro veřejnost, ukázkové tréninky, workshopy, na softbalovém hřišti si zájemci vyzkoušejí své schopnosti s pálkou, lakrosisté odehrají mimo jiné exhibiční utkání v šestkové variantě tohoto sportu, která se představí v roce 2028 na olympijských hrách v Los Angeles. Radotínští lakrosisté tvoří jádro národních týmů a věří, že se někteří z nich za pět let na olympiádě představí.
 
Radotín Sportfest podpořily známé osobnosti ze světa sportu: fotbalista Jan Koller, atletka Marcela Joglová, beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková, basketbalista Jiří Zídek, biatlonista Ondřej Moravec, volejbalista Marek Pakosta, tenista Martin Fassati a triatlonista Pavel Wohl. Akci Radotín Sportfest pořádá Radotínská o. p. s., která se stará o provoz sportovní haly, krytého bazénu i koupacího biotopu. Jejím zřizovatelem je městská část.
 
 

Provozovatel

Radotínská o.p.s.

K Lázním 9
153 00 Praha 16
Tel.:
+420 775 373 799
Email:
petr.bucek@onepag...
GPS:
49,979260 14,358825
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha 16 a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Filharmoniště v Koruně

Gadrew Way.
Praha 16, Praha

Mimus

Mimické scénky.
Praha 16, Praha

Fe-érie o Kladně

Fe-érie o Kladně – divadlo V.A.D.
Praha 16, Praha

O kobylce Šmajdě

Pohádka pro děti.
Praha 16, Praha

Nemáš pravdu drahý

Kulturně komunitní centrum Koruna srdečně zve na interaktivní talk show Veroniky Žilkové a Bořka Slezáčka, ve které se můžete zeptat na cokoliv chcete.
Praha 16, Praha

Pingls aneb Hot Café Revue

Hudebně taneční groteska.
Praha 16, Praha

Il Congelatore – Zmrazovač

Kultovní, komediální, operní a mafiánské drama.
Praha 16, Praha

Recitál Jany Koubkové

Básně z jazzové dásně – recitál Jany Koubkové.
Praha 16, Praha

Aktivity v okolí

Koupací biotop v Radotíně

Biotopové koupaliště v Radotíně tvoří umělá vodní nádrž s přírodním vzhledem, která se čistí biologicky – bez chemie, pouze pomocí rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách. Koupání je vhodné nejen pro rodiny s malými dětmi, ale i pro alergiky, kterým by chlór v klasickém koupališti vadil.
Praha 5, Praha

Radotínské lávky

Od září 2023 mohou chodci a cyklisté v Radotíně využívat dvě lávky – přes Berounku a nad frekventovanou silnicí. Díky nim je bezpečnější provoz jak v samotné městské části, tak také i mezi dalšími okrajovými částmi Prahy 5.
Praha 5, Praha

Lávky v Radotíně

Dvě nové lávky v Radotíně jsou důležitými spojnicemi. Jedna propojuje Radotín se Zbraslaví a Lipencemi, druhá vytváří bezpečné spojení pro chodce a cyklisty mezi oblastí škol či sportovišť na jedné straně a nádražím, sídlištěm a dalšími částmi Radotína na straně druhé.
Praha 16, Praha

Velkotržnice Lipence

Vznik Velkotržnice Lipence se datuje k roku 1991. Prostor o rozloze více než 11 ha. Ve stáncích zakoupíte čerstvé ovoce, zeleninu, oříšky či zahradní potřeby.
Praha 5, Praha

Prague City Golf na Zbraslavi

Oblíbené 18jamkové hřiště, spoludesignované Alexem Čejkou, naleznete nedaleko Zbraslavi. Zdejší specialitou jsou tzv. spill offs, což jsou uměle vytvořené terénní vlny ve tvaru zubů a dále plochy s červenými písky (sandy wastes), ze kterých lze hrát, narozdíl od klasických bunkerů, jako z fairwaye.
Praha 5, Praha

Motokárová trať Kart Centrum Radotín

Motokárová trať Kart Centrum Radotín nabízí pravé závodnické vyžití na nejdelší motokárové trati v Evropě. Celková délka tratě je 1 300 metrů, kterou lze přizpůsobit i na 910 metrový okruh a na 300 metrový dětský okruh.
Praha 5, Praha

Centrum Třešňovka – akce a zábava pro všechny

Zbraslavské Centrum Třešňovka nabízí curlingové firemní i soukromé akce, včetně unikátních turnajů veřejnosti. To vše pod vedením zkušených lektorů, s odborným vedením a výkladem.
Praha-Zbraslav, Praha

Sádky Lahovice

Sádky Lahovice zvou na procházku přírodní rezervací Chuchelský háj a zakoupení sladkovodní ryby v nedaleké prodejně ryb na sádkách v Lahovicích.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Horymír – první radotínský vzájemný pivovar

Moderní minipivovar s restaurací a bezbariérovým přístupem v srdci Radotína. Součástí restaurace je bowling a zahrádka s vjezdem pro cyklisty.
Praha, Praha

Restaurace U Rytíře – gastronomie v klasickém stylu

Skvělá restaurace nabízí straročeskou kuchyni a speciality české kuchyně. Přímo před hosty se pečou selata, steaky... stačí objednat!
Praha 5, Praha

Restaurace Škoda lásky na Zbraslavi

Světově proslulou polku složil slavný zbraslavský kapelník Jaromír Vejvoda. Napsal ji v místech, kde dnes stojí restaurace Škoda lásky.
Praha 5, Praha

Deco Restaurace

Rodinná chorvatská restaurace. Útulný interiér je čistý a elegantní, laděný do bílých a béžových tónů. Přímořskou atmosféru umocňují obrazy na stěnách a příjemná reprodukovaná hudba chorvatských muzikantů.
Praha 12, Praha

Rosmarina Restaurant u Vltavy v Modřanech

Rosmarina Restaurant situovaný na lodi s výhledem na řeku a okolí je součástí volnočasového areálu Sport & Relax Rosmarina v Praze Modřanech. Rosmarina Restaurant není jen restaurací, ale nabízí také celou řadu doprovodných služeb a zajímavých gastronomických akcí.
Praha 4, Praha

Modřanská vinice – nejjižnější pražská vinice

Památkově chráněná Modřanská vinice, dříve nazývaná Arcibiskupská, se rozkládá na strmých terasách nad vltavským břehem v Praze Modřanech. Starají se o ni nadšenci, vinaři – zahrádkáři.
Praha 4, Praha

Jemný bistro

Kristýna a Denisa Schimková spolu studovaly, cestovaly a pracovaly v gastru na Novém Zélandu, už tehdy toužily si spolu otevřít kavárnu. Název Jemný Bistro ale vymyslely až na cestách po Turecku.
Praha 12, Praha

Camp Matyáš – kempování ve Vraném nad Vltavou

Aktivní dovolená u Prahy a ubytování pro rekreaci ve Vraném nad Vltavou – místa na stanování, karavany, rekreační ubytovna nebo chatky.
Vrané nad Vltavou, Středočeský kraj