Úvod > Kalendář akcí > Radeckého pochod životem v Divadle U Valšů

Radeckého pochod životem v Divadle U Valšů

Kdy 24. březen 2020 19:00 - 21:30 Hudební a divadelní akce
Unikátní interpretace vojenské kariéry maršála Radeckého, nejslavnějšího vojevůdce narozeného v Čechách. Uvádí hostující divadlo 4generace.
Hra Radeckého pochod životem zachycuje významné mezníky vojenské kariéry nejslavnějšího vojevůdce narozeného v Čechách a sloužícího neuvěřitelných 72 let, Josefa Václava Radeckého. Tento muž měl mnoho důležitých a pro kariéru tak slavného vojevůdce nutných vlastností, ale také pár neméně důležitých lidských slabostí, mezi které patřila karetní vášeň, hazard a ženy.  Právě tyto slabosti jsou ve hře akcentovány a vytvářejí zápletku a velkou otázku, zda se Radecký nechá pohřbít v císařské hrobce, anebo vlastně doslova prodá svoji tělesnou schránku bohatému židovskému dodavateli eráru, panu Gottfriedu Pargfriederovi, pro jeho horu hrdinů – Heldenberg.

Hlavní postavou ale není ve své době všemocný muž, maršál Radecký, nýbrž jeho osobní sluha Vencl, který ho provází životem, ale především svými glosami ukazuje poněkud neslavnou tvář doby – hrůzných dobyvatelských válek, národního osvobození Italů (Risorgimento), korupčních obchodů s vojenským erárem a zejména soukromníka Radeckého.


 
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 2. 2020