Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Radbuzafest Míry Bukovjana 2014
Festivaly

Radbuzafest Míry Bukovjana 2014

Radbuzafest Míry Bukovjana 2014 proběhne v Dobřanech.

Festival zahájí dvouhodinový dětský program „Lahoda, Dubnička“ plný muziky, sportu, soutěží o ceny, doplněný prodejními stánky s výrobky handicapovaných dětí s úplně novým programem, který potěší děti všech věkových kategorií i jejich rodiče.

Od 14:00 začne koncertní maraton deseti kapel, které všechny představují hudbu zvanou bigbít v rozličných podobách od moderního pop – rocku, rock – grunge, heavy metalu, rocku šmrncnutého irskou whisky, revivalových kapel, které patří k nejlepším v České republice, některé z nich jsou dokonce považovány za nejlepší „revivaly“ v Evropě, po hvězdu první velikosti, jenž se již dnes může právem řadit mezi rockové legendy.

Tentokrát si jistě přijdou na své všechny rockové generace, od slečen náctiletých až po opravdové bigbítové veterány. Naprostá většina kapel vystupuje s velkým úspěchem v rámci celé České republiky, většina z nich však vystupuje i na festivalech celoevropského významu. Jako připomenutí zakladatele festivalu Míry Bukovjana vystoupí opět jeho Potíže, tentokrát zase v trošku jiném kabátě a s překvapením, kdy si společně s kapelou zahrají i oba synové Míry Bukovjana.

Na festivalu představí již tradičně Rc team Dobřany – Standa Brunát své závodní auto. Radbuza fest 2014. Dobřany, náměstí T.G.M. 06.09.2014. Na celý festival a jeho části je vstup zdarma. Iron Maiden revival, Maelström, Kyanid, Metallica revival, Vintage Wine, Potíže, Kamil Střihavka & Leaders a další.

Vánoční strom na hladině Borské přehrady v Plzni

Na hladině nádrže České údolí, zvané též Borská přehrada, svítí originální výzdoba. Čtyřmetrový strom, ozdobený několika metry světelného řetězu, girlandou a LED svítícími hvězdami, nechal na ponton daleko od břehu největší plzeňské vodní plochy instalovat centrální městský obvod.
Plzeň, Plzeňský kraj

Den se zdravým pohybem

Přijměte pozvání na akci, která se bude konat v sobotu 3. 12. 2022 v sále TJ Nýřany.
Nýřany, Plzeňský kraj

Lovci znaků – interaktivní výstava v DEPO2015

Víte, jaký je největší objev lidstva? Přeci písmo! Svět znaků, symbolů a šifer ožije v nové interaktivní světelné expozici z dílny DEPO2015 BLIK x BLIK Lovci znaků.
Plzeň, Plzeňský kraj

31. Hudební ceny Žebřík

Vyhlášení 31. ročníku proběhne 31. března opět v DEPO2015 v Plzni.
Plzeň, Plzeňský kraj

Kostel sv. Mikuláše v Dobřanech

Římskokatolický kostel sv. Mikuláše stojí stranou od středu náměstí T. G. Masaryka v Dobřanech. Samostatně stojící věž byla postavena v letech 1694 – 1700 a měřila původně jen 22 metrů. Později byla zvýšena a opravena po náletu v roce 1945.
Dobřany, Plzeňský kraj

Kostel sv. Víta v Dobřanech

Dnešní barokní kostel sv. Víta v Dobřanech byl postaven v letech 1727 – 1734 na místě původního kostela z materiálu získaného z původní stavby. Kostel stojí naproti kostelu sv. Mikuláše při severozápadním okraji náměstí. Po stranách oltáře stojí sochy sv. Ludmily a sv. Václava.
Dobřany, Plzeňský kraj

Augmentační sklad – malé muzeum vojenské historie v Dobřanech

V bývalé maštali u dobřanského náměstí se nachází malé soukromé vojenské muzeum pojmenované Augmentační sklad. Mapuje vojenskou historii města od dob rakouské monarchie až po nedávnou minulost.
Dobřany, Plzeňský kraj

Centrum sportu a zábavy v Dobřanech

Využijte špičkové sportovně-kulturní centrum Cinema Bowling, a vyzkoušejte tak sporty a zábavné aktivity pro dospělé i mladé lidi. K dispozici vám budou čtyři dráhy kuželny, dvě dráhy bowlingu, dva squashové kurty, restaurace či kavárna.
Dobřany, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar a hotel Modrá hvězda v Dobřanech

Počátek pivovarnictví v Dobřanech je datován již od roku 1378. Tehdy udělil měšťanům probošt Udarlich privilegium s právem várečným. Toto právo potvrdil český král Vladislav II i císař Ferdinand III.
Dobřany, Plzeňský kraj

Dobřanská kavárna

Lenka Žďánská začala v roce 2000 v Dobřanech vyrábět zmrzlinu z mléka, smetany a čerstvého ovoce. Jasně žlutou banánovou, která září jak devadesátková fasáda, tu opravdu nenajdete. Po dvaceti letech si Lenka otevřela i vysněnou Dobřanskou kavárnu, kde má vedle zmrzliny také krásné zákusky.
Dobřany, Plzeňský kraj

Zmrzlinárna Dobřany

Rodinná firma, která se zabývá výrobou zmrzliny již několik let, převážně dle vlastních receptur. Vyrábí zmrzlinu z kvalitních a čerstvých surovin bez přidaných barviv a konzervantů.
Dobřany, Plzeňský kraj

Ubytovna Horní Lukavice

Levné ubytování 15 km od Plzně s celoročním provozem. Ubytování je v půdní vestavbě hostince v malé obci 15 km od Plzně.
Horní Lukavice, Plzeňský kraj