Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce >  πr² – pierer / open air na Jakubském náměstí
Hudební a divadelní akce

πr² – pierer / open air na Jakubském náměstí

Zveme vás na premiéru a reprízu zvukově pohybového představení dvou performerů a dvou bubeníků pod širým nebem.
Pierer je zvukově pohybový dialog dvou performerů a dvou bubeníků pod širým nebem. Prvotním podnětem pro vznik představení byla sdílená chuť šlápnout do neznáma. Emil a Jakub křižující svět hudby od symfonického orchestru po pouliční produkce se uprostřed Brna srazili s pohybově-klaunským duem Florent a Lukáš a společně ztroskotali. Ztroskotali na ostrově obydleném dvěma neznámými tvory a tlupou dobře naladěných hrnců.

Představení se začalo rýsovat v září 2014. Na tvaru nabíralo během několika intenzivních tvůrčích setkání v průběhu celého roku. 4. října 2015 se kruh poprvé uzavře. Přijďte se přesvědčit o jeho obsahu!

Matematická gramotnost není podmínkou.

Premiéra se uskuteční 4.10. ve 14.00 na Jakubském náměstí v Brně, v programu festivalu Přes čáru, Divadla Bolka Polívky. Další repríza bude 5.10. v 17.00 tamtéž.

tYhle / i fyzické divadlo ve spolupráci s Emil & Jakub

Projekt je uskutečňován v roce 2015 za finanční podpory města Brna.

Provozovatel

Jakubské náměstí

Jakubské náměstí
602 00 Brno-střed
Tel.:
+420 774 151 994
Email:
sonalexova@gmail.com
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
tyhle.cz/2015-10-...
WWW:
www.emilajakub.com
GPS:
49,196800 16,608369
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,8 hodiny

 
 

Pojízdná klubovna v Praze

Klubovna na kolejích, plná skvělé muziky a fajn lidí.
Brno, Jihomoravský kraj

Vyhlídkové kolo na Moravském náměstí v Brně

Z vrcholu 33 metrů vysokého vyhlídkového kola uvidí návštěvníci nad střechy starého Brna, dohlédnou na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města. Jízda trvá minimálně pět minut.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Napoleon v Brně 2022

Chcete na vlastní oči vidět císaře Napoleona? Pak si najděte čas a přijeďte do Brna! Připomeneme si den, kdy do města přijel císař i se svými vojáky a připravoval se tady na slavkovskou bitvu. Můžete se těšit na historický průvod centrem města.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Výstava Oldřicha Tichého v Brně

Zveme vás na výstavu Oldřicha Tichého, která se uskuteční od 8.12.2022 do 31.1.2023 v galerii Graciano na Veselé 39 v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Jakubské náměstí v Brně

Jedinečné místo s výjimečnou atmosférou v Brně – Jakubské náměstí aka Jakubák.
Brno, Jihomoravský kraj

Kostnice u sv. Jakuba v Brně – druhá největší kostnice v Evropě

Unikátní kostnice se nachází u kostela sv. Jakuba a je druhou největší kostnicí v Evropě, prvenství drží pařížská kostnice. Počet pohřbených se odhaduje na více než 50 tisíc.
Brno, Jihomoravský kraj

Divadlo Bolka Polívky v Brně

Divadlo Bolka Polívky zahájilo svoji první sezónu v září 1993 na Jakubském náměstí v Brně. Můžete zde vidět jak autorské hry klaunského mistra, tak představení vytvořený ve spolupráci s jinými divadly. Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky.
Brno, Jihomoravský kraj

Lázeňské a relaxační centrum Rašínova v Brně

Zažijte příjemnou pohodu přímo v centru Brna – v bazénu, vířivce, sauně nebo v posilovně. Dobrou kávu vám připraví v prvním patře budovy Lázní Rašínova.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Jakoby

Vychutnejte si skvělou atmosféru na Jakubském náměstí v centru Brna přímo z restaurace Jakoby.
Brno, Jihomoravský kraj

Kavárna & Restaurace Savoy

Legendární kavárna zbudovaná za první republiky, nyní opět ožívá a vrací se ke svému původnímu účelu. Budova i prostory prošli řadou rekonstrukcí, kavárna však neztrácí na svém půvabu a navazuje na zlatou éru brněnského kavárenství.
Brno, Jihomoravský kraj

Výčep Na stojáka na Jakubském náměstí v Brně

Výčep Na stojáka se nachází pár desítek metrů za kostelem sv. Jakuba v Brně. Milovníkům piva nabízí pivo z menších pivovarů v perfektní kvalitě a pivní speciály. Nechybí ani obědové menu a nejrůznější pochoutky k pivu.
Brno, Jihomoravský kraj

Element Restaurant & Bar v Brně

Element v sobě kloubí prvotřídní gastronomii a koktejly. Za jejich světem inspirovaným menu z lokálních surovin stojí zcestovalý šéfkuchař Tomáš Reger, který nasbíral gastronomické zkušenosti z celého světa, a jeho jídlo doplňují drinky od barmanského šampióna Jana Lišky.
Brno, Jihomoravský kraj