Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > QR hra – Vánoční zmizení Rudolfa II.
Rudolf II
Akce pro děti

QR hra – Vánoční zmizení Rudolfa II.

Karlínské Spektrum již potřetí připravilo vánoční detektivní QR hru. Tentokrát zamíříme na dvůr císaře Rudolfa II.

Jsme na začátku 17. století a v Praze je ukrutná zima. Blíží se vánoce, Rudolf II. chystá na Pražském hradě velkou slavnost a očekává dary od svých poddaných. Avšak chce také představit nový, zatím nejlepší obraz jeho sama, který se má stát chloubou jeho sbírky umění. Večer těsně před vánoční oslavou však na císařském dvoře propuká zděšení. „Ztratil se Rudolf II.!“

Od 23. 12. 2022 do 31. 1. 2023 se můžete těšit na třetí ročník naší vánoční detektivní QR hry. Tentokrát zamíříme na dvůr císaře Rudolfa II.

Hra se odehrává kolem Pražského hradu a na Malé Straně, je dlouhá přes 3 km a zabere jednu až dvě hodiny. Přesné místo startu se dozvíte po registraci. Hra je určená pro jednotlivce či malé týmy, pro starší děti i dospělé. Potřeba je chytrý telefon s daty. Pokud vyrazíte do tmy, doporučujeme čelovku.

Díky podpoře MHMP je zdarma.

Provozovatel

Karlínské Spektrum

Karlínské náměstí 7
186 00 Praha 8
Tel.:
+420 222 333 888
Email:
tvrdon@ddmpraha.cz
WWW:
https://ddmpraha....
GPS:
50,090876 14,448728
 
Region:
Praha
Město:
Praha 8
Tipy na výlet:
Praha 8 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Karlínský masopust 2023

20. ročník Karlínského masopustu. Odpoledne nabité masopustní zábavou: kapely, divadla, nejen masopustní pochoutky, karneval, průvod masek, aktivity pro děti a mnoho dalšího.
Praha 8, Praha

Procházka dolním Žižkovem s návštěvou Betlémské kaple

O tom, že Žižkov je svéráznou městskou čtvrtí, asi netřeba nikoho přesvědčovat. Jak se Žižkov proměňoval od poloviny 19. století a v čem vůbec spočívá jeho genius loci?
Praha 3, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Country fontána 2023

Největší country festival v České republice. 
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Kostel svatého Cyrila a Metoděje v Karlíně

Mohutná trojlodní novorománská bazilika v pražském Karlíně, stavěná z tesaného kamene podle vzorů starých románských kostelů, náleží svou rozsáhlostí mezi nejpřednější církevní stavby v Čechách.
Praha 8, Praha

Kurzy rehabilitačních, orientálních, břišních tanců a bollywoodu v Praze

Taneční kurzy, v nichž se naučíte pohyby jako z indického filmu. Kurzy jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí zatančit a zdravě rozhýbat tělo bez ohledu na věk a pokročilost – to vše v doprovodu podmanivé orientální hudby.
Praha 8, Praha

Úniková hra Maphia

Don Katto má pro vás prácičku. Troufnete si? Při práci s mafií totiž musíte projevit i trochu zručnosti a zdatnosti v únikové hře.
Praha 8, Praha

Murál Vesmír Medúz v Karlíně

Velkoformátová malba s názvem Vesmír Medůz vznikla v Křížíkově ulici a zdobí celou boční fasádu domu č. 61. V roce 2022 mural namaloval street artový umělec Michal Škapa.
Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Tibetská čajovna Dharmasala v Praze

Jedinečná kombinace cestovatelského prostředí s kulturou čaje a Himalájí, převážně Tibetu. Prvotřídní japonské, čínské či tibetské čaje, tradiční pokrmy, kulturní akce, workshopy, tibetské zpívající mísy k zapůjčení i ke koupi. V čajovně Dharmasala si užijete pohodovou atmosféru, klid a mír.
Praha 8, Praha

Můj šálek kávy – kavárna v srdci Karlína

Naše kavárna s nezaměnitelnou atmosférou vám nabídne nejen výbornou čerstvou kávu z vlastní pražírny, domácí kuchyni a dorty, ale také jednu ingredienci, kterou nenajdete nikde jinde.
Praha 8, Praha

Vinárna WineList

Vinárna WineList se nachází v malém přízemí a rozsáhlejším sklepení historické budovy v Praze Karlíně.
Praha, Praha

Meze Restaurant na Praze 8

Filozofií naší restaurace je poskytnout hostům kvalitní pokrmy středomořské kuchyně připravené z nejčerstvějších surovin a zároveň jim dát příležitost okusit širokou škálu chutí, vůní a textur.
Praha 8, Praha