!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > QR bojová hra Po stopách Anthropoidu v Praze-Libni
QR bojová hra Po stopách Anthropoidu v Praze-Libni
">
22.5.
18.6.
+ Přidat foto
Společenské akce

QR bojová hra Po stopách Anthropoidu v Praze-Libni

Kdy 22. květen 2021 – 18. červen 2021
Operaci Anthropoid - akt pomsty na katovi českého národa Reinhardu Heydrichovi v ulici V Holešovičkách letos obohatí stejnojmenná QR bojová hra. Hra začíná 22. května na místě Mural Artu u zastávky tramvaje „Vychovatelna“. První QR kód je k nalezení nedaleko Památníku Anthropoid.
Jednotlivá zastavení této hry se nacházejí především v ulicích Libně, ve které se událost odehrála, ale i Vysočan a Karlína. Ne náhodou – z těchto tří pražských čtvrtí se rekrutovalo největší množství osob pomáhajících parašutistům. Hra je určena pro starší děti a dospělé. Účastníci si mohou během hry, ve které se bude soutěžit o hodnotné ceny, otestovat znalosti nejen o okupaci a válečných událostech, ale i o dobových reáliích jako byly oděvy, strava či zbraně

Hlavním cílem hry je seznámit se s tehdejšími událostmi a podmínkami života za Protektorátu. Autoří chtějí účastníkům hry přiblížit jedno z období našich dějin, na které nesmíme nikdy zapomenout, okupaci. V ulicích budou herci v dobových kostýmech, z amplionů zazní jména popravených a na výkladních skříních budou repliky novin z roku 1942.
 

Poznejte každodenní život za války

V den zahájení hry 22. května od 14:00 hodin (u tramvajové zastávky Vychovatelna) mohou navíc účastníci potkat jednotlivé aktéry tehdejších událostí „naživo“. Postavy jako Gabčík, Kubiš, Jindřiška Nováková nebo řidič Klein budou představovat herci Divadla Pod Palmovkou a zaměstnanci radnice Prahy 8. O atmosféru se postará dobová hlášení rozhlasu a plakáty s výzvami obyvatelstvu. Celkem jde 25 míst, kde se dozvíte informace nejen o lidech, kteří tu pomáhali v období heydrichiády, ale také o místních, kteří bojovali ve Francii nebo v Anglii.

Pořadatelé do hry zakomponovali otázky, které se týkají každodenního života za války. Například dotazy, jaké bylo dobové oblečení nebo z čeho se tehdy vařilo. Poté, co označíte v mobilu správnou odpověď, se objeví text o konkrétní osobnosti, archivní fotografie a také mapa Libně z roku 1939, abyste se zorientovali v dobových názvech míst. Jedna ze zastávek bojovky bude například přímo naproti Divadlu Pod Palmovkou, kde bydlela paní Decastellová, kterou postřelili při razii po atentátu. Její syn Josef padl ve Francii.

Soutěž pořádá kromě MČ Praha 8 také MČ Praha 9, DDM Spektrum, Divadlo Pod Palmovkou a Sokol Libeň. Ze hry mohou účastníci pořizovat fotky, psát básně a krátké povídky. Poslat je pak mohou na email michal.svarc@praha8.cz. Nejúspěšnější budou odměněni věcnými dary.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 19. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí