Úvod > Kalendář akcí > Putujme bez hranic po stopách slovanského dědictví na Cyrilometodějské stezce
Putujme bez hranic po stopách slovanského dědictví na Cyrilometodějské stezce
"> "> "> ">
1.4.
31.10.
Přidat foto
Sportovní akce

Putujme bez hranic po stopách slovanského dědictví na Cyrilometodějské stezce

Poznejte příběhy památných míst na Moravě a Slovensku, luštěte kvízové otázky a tajenku psanou hlaholicí. Poznávejte odkaz Velké Moravy, odkaz našich předků na Cyrilometodějské stezce.
Rádi poznáváte nová místa, chodíte do přírody a zajímá vás i historie? Tak právě vy si užijete novou turistickou hru „Putujme bez hranic po stopách slovanského dědictví“. Sbírejte karty a razítka na vybraných místech a dozvíte se spoustu zajímavostí o památkách, splníte zábavné úkoly, vyluštíte tajenku a společně si vychutnáte atmosféru území, kde se odehrávaly počátky české i slovenské státnosti.
 
Postupně odhalíte unikátní památky z pohledu odkazu Velké Moravy a cyrilometodějské tradice na Moravě (17 lokalit) a i na západním Slovensku (15 lokalit). Navštívíte bývalá slovanská hradiště, poutní místa, sakrální a další památky. Navíc se při tom zabavíte! Pro každé místo bude připravena tištěná karta s kvízovými otázkami a ti nejpilnější vyluští tajenku psanou původním slovanským písmem – hlaholicí. Na Východní Moravě tak lépe poznáte Uherské Hradiště, Staré Město, Modrou, Velehrad, Osvětimany, Klášťov, Svatý Hostýn nebo Radhošť.
 
Celkem je možné na vybraných místech nasbírat 32 karet velkomoravských a cyrilometodějských památek, z toho 17 památek na moravské straně a 15 památek na slovenské straně. Karty jsou sběratelské a každou jednotlivou kartu můžete získat pouze při návštěvě památky v nejbližším informačním centru. Obálku na karty a pas pro sbírání razítek získáte pouze v TIC Velehrad nebo KIC Trenčín.
 

Tajenka

Každá karta obsahuje znak hlaholice a pořadové číslo. Vyluštíte ji přepisem textu z hlaholice do češtiny nebo slovenštiny. Tajenka na moravské straně je mírně odlišná od tajenky na slovenské straně. Jakmile ji vyluštíte, předložte kartu nebo mobilní aplikaci s vyluštěnou tajenkou na Moravě v Turistickém informačním centru na Velehradě nebo na Slovensku v Kulturně-informačním centru Trenčín a získáte malou odměnu.

Provozovatel

Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje

J. A. Bati 5520
760 01 Zlín
Email:
info@cyril-method...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://stopy.cyr...
GPS:
49,223543 17,657989
 
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Miomi Foodie

Restaurace Miomi Foodie

Zlín, Zlínský kraj
Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Zlín, Zlínský kraj
Interhotel Zlín

Interhotel Zlín

Zlín, Zlínský kraj