Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Půjdem spolu do Betléma a pro pardubický perník – zimní procházka naboso
Sportovní akce

Půjdem spolu do Betléma a pro pardubický perník – zimní procházka naboso

Odložte své nepřirozené a zdravotně závadné boty a s nimi i stud. Vyzkoušejte novou formu zdravé, pohodové a zajímavé turistiky – turistiku naboso a využijte k ní své nohy. Bude-li silný mráz a hluboký sníh, půjdeme v barefoot obuvi.
Čeká nás cesta dlouhá přibližně 8 km. Půjdeme okruh NS „Půjdem spolu do Betléma“, uvidíme nádherné pískovcové plastiky včetně slavného Braunova Betlému, půjdeme i kolem hospitalu Kuks, který založil hrabě Špork. Zpět se vrátíme kolem 15:30.  Krajina je převážně lesnatá, kopcovitá, v nadmořské výšce cca 400 m.

Kdy a kde: start sobota 19. prosince ve 12:40  Kuks žst. (čeká se na příjezd vlaku 12:33).

Po výletu bude možno jet do Pardubic na návštěvu OC Atrium palác Pardubice, kam půjdeme naboso pro pardubický perník, respektive půjdeme ukázat Paláci zač je v Pardubicích perník.

 

Provozovatel

Turistika naboso

železniční stanice
544 43 Kuks
Tel.:
+420 607 511 946
Email:
igor.slouka@sezna...
Email:
bosaturistika@ema...
WWW:
www.bosaturistika.cz
WWW:
www.turistikanabo...
GPS:
50,395969 15,884518
 
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Poznámka:Příspěvek na bosé aktivity je 100 Kč  za jednotku (jednotkou se rozumí samostatná osoba anebo dvou či vícečlenná rodina, tzn. i vícečlenná rodina zaplatí celkem jen 100 Kč). Doprava individuálně, doporučujeme auto. V ceně je i drobný užitečný bosý suvenýr, 1 ks na každou stokorunu.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Zahradnické trhy v Kuksu

Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů a doplňkového tematického zboží.
Kuks, Královéhradecký kraj

Strašidlo cantervillské na Kuksu

Divadelní představení Strašidlo cantervillské míří na Kuks.
Kuks, Královéhradecký kraj

4 Tenoři na Kuksu

Koncert.
Kuks, Královéhradecký kraj

Zkus maraton Kuks

Trasa maratonu je vedena z nádvoří Hospitalu Kuks, po naučné stezce kolem Braunova betléma, kde uvidíte to nejlepší z českého baroka, do skal vytesanou galerii soch M. B. Brauna.
Kuks, Královéhradecký kraj

České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum je střediskem Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V prostorách Hospitálu Kuks provozuje dvě stálé expozice k dějinám české farmacie.
Kuks, Královéhradecký kraj

Hospital Kuks – zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck – 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.
Kuks, Královéhradecký kraj

Šporkovská hrobka v Kuksu

V klenutém prostoru krypty kostela Nejsvětější Trojice se seznámíte s příběhem pochovaných členů rodu Šporků a Swéerts-Šporků.
Kuks, Královéhradecký kraj

Inundační most v Kuksu

Inundační (záplavový) kamenný klenutý most z konce 18. století překlenuje zátopové území u řeky Labe. Propojuje obec Kuks se schodištěm špitální terasy a je dokladem technické zdatnosti své doby. V roce 2002 byl zařazen mezi národní kulturní památky České republiky.
Kuks, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Baroque na Kuksu – místo s chutí

Provoz restaurace s poledním menu, speciality mezinárodní a české kuchyně a saláty. V restauraci je k dispozici Wi-Fi a můžete sem zavítat i se svým pejskem.
Kuks, Královéhradecký kraj

LoriCafé Kuks

Kavárna v Kuksu nabízí tu nejlepší kávu od Palerma na sever a zajímavé alkoholické i nealkoholické nápoje. Kromě toho chystá každý den čerstvé dezerty, domácí polévku zapečené francouzské Panini, zmrzlinu i poháry.
Kuks, Královéhradecký kraj

Hostinec u Zlatého slunce v barokním Kuksu

Hostinec u Zlatého slunce byl založen hrabětem F. A. Sporckem v r. 1699. Aktuálně je hostinec uzavřen a probíhá jeho rekonstrukce.
Kuks, Královéhradecký kraj

Galerie českého vína Kuks

Prodejní expozice vín českého vinařského regionu. Ucelená kolekce produkce českých vinařů, svým rozsahem ojedinělá a největší v naší republice.
Kuks, Královéhradecký kraj