Úvod > Kalendář akcí > Psí den s Prahou 13
Společenské akce

Psí den s Prahou 13

Je to již tradice, že se všichni pražští milovníci psů sejdou v Centrálním parku Lužiny. Vítáni jsou nejen pejsci a pejskaři, ale všichni, kteří mají čtyřnohé kamarády v oblibě. Jako obvykle bude pro návštěvníky připraven program plný zábavy, soutěží, pomoci psům v útulcích i osvěty.
Je to již tradice, že se sejdou v Centrálním parku Lužiny milovníci psů. Již 6. ročník Psího dne s Prahou 13, se bude konat v sobotu 21. 5.

Tato oblíbená akce se koná pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky a vítáni jsou nejen pejsci a pejskaři, ale všichni, kteří mají čtyřnohé kamarády v oblibě. Jako obvykle bude pro návštěvníky připraven pestrý program plný zábavy, soutěží, pomoci psům v útulcích i osvěty. Připravili jsme vše tak, aby byli spokojení pejsci i majitelé, kteří budou odcházet poučenější a dozví se zase o chlup víc o svých čtyřnohých parťácích.

Na Psím dni si přijdou na své všichni – psi, rodiče, děti, milovníci voříšků i chovatelé čistokrevných plemen. Na téhle akci ale především myslíme na ty pejsky, kteří neměli štěstí na svého páníčka a stálý domov. Proto se i letos představí čtyři útulky a jejich svěřenci dostanou šanci. S pejsky bez domova se můžete seznámit a adoptovat je! Pokud je adopce velký krok, můžete pomoci i jinak. Útulky budou na místě prodávat své výrobky a jejich koupí podpoříte jejich činnost. Navíc na Psím dni proběhne velkolepá tombola s bohatými cenami. Výtěžek z koupě lístků se rozdělí mezi přítomné azyly. Čím více z vás dorazí, tím větší šanci na lepší život pejsci z útulků dostanou.

Vstup na Psí den i startovné do soutěží je zdarma, tudíž budete moct své pejsky přihlásit do tradičního zápolení, jako je psí dostih a tolik sledovaný skok do výšky. Na Psím dni je připraven bohatý program a hlavně spousta cen pro všechny soutěžící a jejich pejsky.

Majitelé si mohou na jednom místě pořídit všechno, co pro pejska potřebují. A to od základních věcí, jako jsou třeba granule a pamlsky, přes hračky, až po různé speciální „vychytávky “ a nejnovější druhy pochutin na trhu. Jako památku si pejskaři odnesou fotografie z foto koutku.

Během dne vystoupí na Psím dni i VIP osobnosti. Všichni pozvaní mají samozřejmě pozitivní vztah ke psům. Buď dorazí s vlastním pesanem, nebo na pódiu podpoří chlupáče z útulku a představí jej divákům.

Kromě zábavy má Psí den za cíl také pejskaře poučit a pomáhat jim. I letos se soustředíme na první pomoc psům. Dozvíte se, jak se zachovat v případě úrazů, přehřátí, otravy či nemoci a na místě si budete moci pořídit psí lékárničku obsahující všechno, co pejsek v případě zdravotních problémů potřebuje. Po celou dobu bude na akci zajištěno občerstvení, v rámci kterého si vyberou opravdu všichni. Z Psího dne budou odcházet spokojení a najedení nejen psi, ale i jejich majitelé! 

SOUTĚŽE
psí dostih
skok do výšky
sraz ras
a další
 
ZÓNA POMOCI
azyl Voříškov
depozitum Beruška
útulek AniDef
Vodící psi srdcem
Běhejme a pomáhejme útulkům
Packa TV
Srdcem pro tlapky

STÁNKY:
PetCenter
Elanco – antiparazizika
Purina – pamlsky a krmiva
Cewe fotokoutek
Mopsy sušené maso pro psy
Pískací potvůrky
Pejskonožky
Zelená země
Labvet.cz
VETlímce
 
PŘEDNÁŠKY:
trendy v dentální hygieně psů – bezpracně a zábavně s veganskými a bezlepkovými pamlsky Whimzees
ukázka celní správy – představí práci psovodů při odhalování pašeráků na Letišti Václava Havla Praha
Bull show – Daniel Žďárský
 
DOPROVODNÝ PROGRAM:
VIP osobnosti s pejsky –  Petra Černocká, Bára Jánová, Miroslav Hrabě, Hynek Čermák, Veronika Čermák Macková, Lukáš Krpálek
charitativní tombola
psí herna a agility