Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > První sraz absolventů Univerzity Hradec Králové
První sraz absolventů Univerzity Hradec Králové
Společenské akce

První sraz absolventů Univerzity Hradec Králové

Vůbec poprvé v historii královéhradecké univerzity, která s řadou proměn jako vysokoškolská instituce existuje již 54 let, se rozhodlo její vedení uspořádat sraz absolventů a přátel školy. Akce se uskuteční v sobotu 14. září 2013, kdy je pro návštěvníky nachystán bohatý program.
„Bude to skvělá příležitost užít si znovu alespoň jeden den atmosféru studentských let, ať již byly spojeny s jakoukoliv érou minulých roků, po které královéhradecká vysoká škola existuje. Možnost projít se po důvěrně známých i zcela nových místech, sejít se se spolužáky i vyučujícími, poslechnout si vystoupení současných špiček svých oborů, poznat další úspěšné absolventy, nebo si jen tak v klidu vychutnat dobré pivo při poslechu muziky na louce před univerzitou. Rádi bychom do budoucna z této akce vytvořili tradici. Univerzita má co nabídnout nejen svým současným studentům,“ uvedl Ondřej Tikovský, kancléř Univerzity Hradec Králové. A co čeká na absolventy a ostatní hosty? Naplánována je „Tour de UHK“, tedy prohlídka původních i nových objektů univerzity a těch nejatraktivněji vybavených pracovišť, samozřejmě se zasvěceným výkladem současných pracovníků kateder a ústavů. Zájemci si tak například prohlédnou nový kampus Na Soutoku nebo s nostalgií zavzpomínají na přednášky v tradičních univerzitních budovách ve středu města. Vedle prohlídek budou pro zájemce připraveny popularizační přednášky univerzitních osobností. Každá z fakult a vysokoškolský ústav při nich nabídnou to nejlepší z vědy a tvůrčí činnosti, aby poutavou a odlehčenou formou představily výsledky své práce a pokroky, jichž dosáhly. Odpoledne pak od 15 hodin bude program pokračovat koncerty v areálu univerzity Na Soutoku. Zahrají kapely nejrůznějších hudebních stylů a žánrů jako Marsyas, Kantoři, Vyhoukaná Sowa, Imodium a Memphis. Tyto koncerty budou volně přístupné i pro veřejnost. „Připravili jsme pestrou škálu aktivit a doufáme, že pomohou našim absolventům v naplánování návratu do studentských let. Věříme, že si plně užijí den na své Univerzitě Hradec Králové ve společnosti spolužáků, vyučujících a dalších milých lidí,“ doplnil Tikovský.

Provozovatel

Univerzita Hradec Králové

Rokitanského 62
500 03 Hradec Králové
Tel.:
+420 493 332 513
Email:
ondrej.tikovsky@u...
GPS:
50,208978 15,830143
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Noční prohlídky Bílé věže v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Bílou věž lze mimořádně navštívit v noci na nočních prohlídkách.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Písně o tajemství narození

Koncert v rámci festivalu Hradecká nokturna.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Hip Hop Kemp 2023

Hip Hop Kemp, největší hiphopový festival ve střední a východní Evropě, hlásí svůj již 19. ročník. Legendární mejdan opět proběhne v Hradci Králové, kam se každoročně sjíždějí fans a stars hiphopové kultury z celého světa. Přesné místo konání bude prozrazeno později.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Adventní zastavení

Koncert v rámci festivalu Hradecká nokturna.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Katedrála sv. Ducha Hradec Králové

Již téměř sedm století je katedrála Sv. Ducha výraznou dominantou Hradce Králové. Svou osobitou cihlovou architekturou zaujme na první pohled snad každého návštěvníka. V roce 1424 byl v kostele pochován vojevůdce Jan Žižka z Trocnova (později převezen do Čáslavi).
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Bílá věž v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je po dlouhé rekonstrukci nabízí jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Původně renesanční zvonice, dokončená v roce 1589. Součástí věže je třetí největší zvon v republice – zvon Augustin.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Pěšky nebo kočárem Hradcem s panem Gočárem

Prohlídky Hradce Králové zaměřené na moderní architekturu Kotěry a Gočára.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Kaple sv. Klimenta – nejstarší církevní stavba Hradce Králové

Původně stál u Velkého náměstí kamenný a zřejmě nejstarší kostel v Hradci, který sloužil do stavby kostela sv. Ducha. Ve 14. stol. vyhořel a byl znovu vystavěn, v 16. stol. se využíval jako sklad soli, později obilí i zbraní. V 18. stol zde byla vystavěna současná kaple dle plánu Santiniho-Aichela.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Rambousek v Hradci Králové

V roce 2002 založil v Hradci Králové odborník na minipivovary Milan Rambousek svůj vlastní minipivovar. Nachází se v centru města v nejužším bodě mezi Velkým a Malým náměstím. Produkce piva se odehrává v jediné místnosti o rozloze necelých 14 metrů čtverečních.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Kavárna pod Eliškou

Oblíbená kavárna a čokoládovna v centru Hradce Králové.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Hospoda Na Hradě

Jedna z mála původních a nejstarších hospod a hospůdek na starém městě v Hradci Králové s právovarečnou historií datovanou již od 15. století.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Šatlava – regionální speciality s kreativním přístupem

Restaurace se nachází v objektu bývalé městské šatlavy. Ve vlastní restauraci je 40 míst, dále 20 míst v původních vězeňských kobkách a 50 míst v zimní zahradě s okouzlujícím výhledem na Žižkovy sady.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj