Úvod > Kalendář akcí > Pražský motoráček
Pražský motoráček
">
23.5.
12.12.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Pražský motoráček

Kdy 23. květen 2020 – 12. prosinec 2020
Pražský motoráček jezdí celoročně každou sobotu, neděli a státní svátek, kromě 24. 12. – 1. 1., kdy nejede. Motoráček jezdí po tzv. Pražském semmeringu, po trati číslo 122 ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět. Ranní vlak vyjíždí z Prahy-Čakovic, večerní se poté vrací zpět.
Ranní vlak vyjíždí z Prahy-Čakovic, večerní se poté vrací zpět. Na vlak je nasazován historický motorový vůz řady M 262 z 50. let.

Vlak má kapacitu 56 míst k sezení a 5 jízdních kol nebo 3 dětské kočárky. Jízdní kola, kočárky a zavazadla se přepravují v zavazadlovém oddíle.

Popis trasy
Historický motoráček vás odveze z pražského hlavního nádraží, které má čestný titul Nádraží prezidenta Wilsona, Vinohradským tunelem, jedním z nejdelších dvoukolejných tunelů u nás, po železničním mostě přes řeku Vltavu s výhledy na Vyšehrad či Pražský hrad, na Smíchov. Odtud budete stoupat legendárním Pražským semmeringem po impozantním hlubočepském viaduktu, mezi skalními zářezy Žvahova budete mít celou Prahu jako na dlani a po průjezdu přírodním parkem Košíře – Motol vystoupíte ve stanici Zličín, odkud dále můžete pokračovat přípojným vlakem do Hostivice, či tramvají č. 9, 10 ze sousední zastávky MHD Sídliště Řepy zpět do centra.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021