Úvod > Kalendář akcí > Prohlídky zdarma na třetí výročí slavnostního otevření Baťova památníku
Komentované prohlídky

Prohlídky zdarma na třetí výročí slavnostního otevření Baťova památníku

Památník Tomáše Bati oslaví v květnu 3. výročí slavnostního otevření po rekonstrukci do původní podoby z roku 1933. K této speciální příležitosti zve návštěvníky na volné vstupné, a to v čase 10.00 až 15.00.
Na letošní květen připadá třetí výročí slavnostního představení znovuobnoveného Památníku T. Bati veřejnosti. Po dvouleté citlivé rekonstrukci pod vedením architekta Petra Všetečky byla tato architektonická ikona slavnostně otevřena ve své původní čisté podobě v květnu 2019, a to po více než 75 letech. Na návštěvníky čeká mimořádný zážitek ještě umocněný věrnou maketou Baťova letadla, které bylo do prostoru důmyslně instalováno při slavnostním otevření. Projekt obnovy Památníku Tomáše Bati dokonce zvítězil u veřejnosti coby nejlepší proměna roku 2020/2021.

Na exkurzi perly světového funkcionalismu můžete v úterý 24. května zavítat zdarma od 10.00 do 15.00. Dále pak bude v programu navazovat příprava na večerní vystoupení Ivy Bittové s kapelou Čikori, přičemž koncert je již zcela vyprodán.

 

Ubytování a restaurace v okolí

Interhotel Zlín

Interhotel Zlín

Zlín, Zlínský kraj
Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Zlín, Zlínský kraj
Bůrger

Bůrger

Zlín, Zlínský kraj