Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Prohlídky s Novým rokem na zámku v Mníšku pod Brdy
Akce pro děti

Prohlídky s Novým rokem na zámku v Mníšku pod Brdy

Zámek v Mníšku pod Brdy bude otevřen i 1. ledna 2014. K přivítání nového roku chystáme prohlídky pro rodiny s dětmi, na kterých bude provázet pohádková postava Nového roku. Jak takový Nový rok 2014 bude vypadat? To se nechte překvapit a přijďte se na něj podívat!
Nový rok vás zavede do překrásných místností, kam také zámečtí pánové vodili své vzácné hosty. Navštívíte velkou jídelnu i společenský sál, kuřácký salonek, dámský budoár, knihovnu, pracovnu a nahlédnete do malého loveckého salonku ve věži. Představte si, že v každé z těchto komnat se ubytoval zámecký skřítek! Skřítkové totiž nejsou jen lesní, ale i domácí. A jaké máme na zámku?

Hodné i zlé, milé i ty škodolibé, kteří vyvádějí lumpárny, tajně pozorují a pak se smějí pod vousy. K takovým patří i Kredencovník zabydlený v jídelně. Zamykal skříně, přemisťoval příbory, rozbíjel talíře a dělal díry do dna u džbánů na pivo! S takovým skřítkem pak není snadné si poradit. Postava Nového roku vám představí nejen všechny naše zámecké skřítky, skřety a trpaslíky, ale také vás obdaruje speciálním přáníčkem, které nikdy jindy nedostanete! Prohlídky začínají v 12.45, 13.45 a 15.00 hod. a je nutné se na ně rezervovat na uvedeném telefonním čísle.

Provozovatel

zámek Mníšek pod Brdy

Nám. F. X.Svobody 1
252 10 Mníšek
Tel.:
+420 318 590 261
Email:
mnisek@npu.cz
GPS:
49,868402 14,258268
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Jizerské hory
Tipy na výlet:
Mníšek a okolí
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Mníšecké trhy – Najíme se

Zveme vás do krásného Mníšku pod Brdy na oblíbené trhy a sousedský festival dobrého jídla a pití. Akce se koná v centru městečka na louce v předzámčí. Můžete si nejen nakoupit kvalitní a poctivé dobroty, ale dát si i něco dobrého k jídlu či pití.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Pohádkové prohlídky s komtesou na zámku v Mníšku pod Brdy

Akce pro děti.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Rockový Slunovrat 2023

14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat své návštěvníky opět přivítá v Tradiční festival v Lesním divadle Řevnice.
Řevnice, Středočeský kraj

Velká cesta Norskem

Zveme vás na vyprávění s promítáním Velká cesta Norskem – lezení, cestování, objevování s teenagery.
Dobřichovice, Středočeský kraj

Aktivity v okolí

Hodinová věž na zámku Mníšek pod Brdy

Zámek v Mníšku pod Brdy má tři věže a prostřední z nich je vlastně místní rozhledna. Můžete vyjít po vřetenovém schodišti do zámecké hodinové věže a prohlédnout si krajinu z ptačí perspektivy.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Zámecký park v Mníšku pod Brdy

Park a zahrada je chloubou zámku v Mníšku pod Brdy. Její historie sahá do 17. století, kdy byl zasypán původní hradní příkop a vznikl základ dnešního parku.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Vůně čerstvě pečených vaflí a italské kávy vás dovede k nejvýše položenému domu na náměstí v Mníšku pod Brdy. Žízeň zaženete domácími limonádami a chuť na sladké našimi vlastními dorty. Ubytovat se u nás můžete ve dvou apartmánech.
Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj

Restaurace Pivovar Kytín

Útulná rodinná restaurace s vlastním minipivovarem. Specializuje se na tradiční českou kuchyni s důrazem na lokální a sezonní suroviny.
Kytín, Středočeský kraj

Boutique Hotel Corso

Zpomalte a zapomeňte na každodenní povinnosti. U nás načerpáte energii z přírody Českého krasu, malebných Brd a pohodlí našich stylových pokojů.
Řevnice, Středočeský kraj

Pivovar Řevnice

Pečlivě ošetřené pivo a poctivá česká klasika na talíři. Otevřeno máme denně, neděle až čtvrtek od 11 do 22 hodin, pátek a sobota od 11 do 23.
Řevnice, Středočeský kraj