Úvod > Kalendář akcí > Prohlídky Flascharova dolu v Odrách
Prohlídky Flascharova dolu v Odrách
"> ">
1.5.
30.10.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Prohlídky Flascharova dolu v Odrách

Kdy 1. květen 2021 – 30. říjen 2021
Turistický prohlídkový okruh Flascharova dolu nabízí cca 400 m zpřístupněných chodeb, několik dobývacích komor a lezní oddělení nainstalované ve 20 m vysokém spojovacím komínu.
Flascharovým dolem dnes nazýváme dvoupatrové důlní dílo v lokalitě Nový Svět u Oder. Horní patro dolu, v historických mapách nazýváno „štola Johann" je starší a velká část vytěžených komor je již zborcena.
Spodní patro dolu, zvané „štola Hortenzie" po manželce Karla Flaschara, je dochováno v téměř netknutém stavu. Patra dolu jsou propojena 18 metrovým větracím komínem.

Prohlídkový okruh začíná ve štole Hortenzie, prochází 200 metrů dlouhou slednou chodbou do těžební komory. V této komoře se nachází jedna z největších geologických zajímavostí Flascharova dolu, částečně vytěžená vrása. Těžbou břidlice bylo odhaleno čelo vrásy, stěny komory kopírují její ohyb, což umožňuje horninu pozorovat nejen v řezu, ale také ve směru ohybu vrásy, která se prolíná celou komorou.

Flascharův důl je veřejnosti přístupný v období od 1. května do 30. října od středy do neděle v době od 9:00 do 17:00. Od 1. listopadu do 30. dubna je důl uzavřen z důvodu ochrany přírody.

PROHLÍDKU JE NUTNO REZERVOVAT V REZERVAČNÍM SYSTÉMU! Bez rezervace se vám může stát, že po příchodu k Flascharovu dolu zjistíte, že je prohlídka již kapacitně naplněna. 

Začátky prohlídek jsou v 9:00, 11:00, 13:00, 15:00. Začátky prohlídek mohou být přizpůsobeny zájmu návštěvníků a možnostem průvodců.

Prohlídku je možno rezervovat maximálně do 12:00 předchozího dne.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Amos ve Fulneku

Hotel Amos ve Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko
Restaurace U Martiny ve Fulneku

Restaurace U Martiny ve Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko