!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Prohlídka Strahovské knihovny
Společenské akce

Prohlídka Strahovské knihovny

  • 19. březen 2022 13:45 - 15:00
Komentovaná prohlídka nádherných barokních interiérů strahovské klášterní knihovny.
Jde o speciální akci, během níž se, na rozdíl od běžných návštěvníků knihovny, dostaneme do interiérů obou barokních sálů – Filozofického a Teologického.

Budete tak moci obdivovat dech beroucí fresky a historické vybavení těchto velkolepých prostor. Strahovská knihovna  byla zcela oprávněně zařazena mezi deset nejkrásnějších knihoven světa. Její krása a genius loci ohromí každého návštěvníka.

Naše prohlídka je soukromá. Znamená to, že budeme mít oba sály sami pro sebe. Společně v nich strávíme zhruba hodinu a budeme si vyprávět o jejich historii a umělecké výzdobě. Nevynecháme ani osudy strahovského kláštera. Vše si také budete moci fotografovat.

Protože mají oba sály velmi cenné historické vybavení, jsou přístupny pouze omezenému počtu návštěvníků. Tyto soukromé prohlídky musí být předem rezervovány přímo u vedení knihovny a vstupné na ně je tak přirozeně vyšší než běžné vstupné do knihovny (za něž ovšem návštěvník nahlíží do sálů pouze z chodby). Jde ale o zcela ojedinělý zážitek, který vždy v nástěvnících zanechá hluboké dojmy a někteří z nich se dokonce do knihovny vrací opakovaně.

Sraz:  před vchodem do Strahovské knihovny na nádvoří Strahovského kláštera. 
Zobrazit více