Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Prodejní výstava fotografií
Prodejní výstava fotografií
Výstavy

Prodejní výstava fotografií

Ve dnech 1. — 26. 11. se v galerii U Zlatého kohouta koná prodejní výstava fotografií Martina Štekla, jehož snímky provedou světem a vtáhnou nejednoho návštěvníka.
Martin Štekl se fotografování věnuje již přes půl století. Počátky jeho záliby sahají až do dětství, kdy zachytil různé situace, např. návštěvu pionýrského koncentračního tábora v Letinech, a aktivně vyhledával další fotografické příležitosti. 

Jeho životním vzorem je Josef Sudek se snímky krajiny, zátiší a města. Martin Štekl jde v jeho stopách a pořizuje fotografie podobných témat se zaměřením na detail napříč Českou republikou, ale i zahraničí. Nově přidává i podmanivé portréty obyvatel Země. 

Fotografie vnímá jako výtvarná díla, která často nemají formální obsah a působí pouze tvarem a barvou. Ty své zachycuje na analogový i digitální fotoaparát — konkrétně na Nikon FM2 a Canon Eos 6, Mark II a Nikon D800, Nikon D850. Neváhá sáhnout ani po moderních přístupech a zapojuje také dron DJI Mavic PRO 2. Optiku využívá v rozsahu ohnisek 20 mm až 400 mm. Vystavovaná díla jsou tištěna pigmentovou fotografickou tiskárnou na ušlechtilý fotografický papír nebo na plátno. Ten pravý umělecký dojem je tím ještě posílen. Bude umožněn také prodej fotografií. Pocity ze zajímavé výstavy v Praze si tak můžete zvěčnit i ve svých interiérech.

Expozice bude rozdělena do mnoha sekcí. Hlavní pozornost je upřena na minimalismus, ale setkáte se i s mnoha snímky krajiny, zátiší, lidí a měst. Každý návštěvník fotografické výstavy si tak najde “to svoje” a je rozhodně na co se těšit.

Provozovatel

Galerie U Zlatého kohouta

Michalská 430/3
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 224 221 999
Email:
mirela.zukal@sezn...
WWW:
https://www.marti...
GPS:
50,084623 14,419852
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Neznámý fotograf Jaroslav Tkadlec (1851—1927) a jeho cestování Kavkazem

Srdečně zveme na výstavu Neznámý fotograf Jaroslav Tkadlec (1851—1927) a jeho cestování Kavkazem ve Window Gallery (Husova 4, Praha 1).
Praha 1, Praha

Vánoční koncert – Tomáš Vaněk a Natálie Grossová

Muzikálová hvězda Tomáš Vaněk a mladá talentovaná zpěvačka a herečka Natálie Grossová v doprovodu pianistky Kristiny Brachtlové. Dále vystoupí též dětský sbor muzikálového studia Múzy Hudebního divadla Karlín.
Praha 1, Praha

Bůh , Kristus a my – Herbert McCabe

Knižní salón nakladatelství Krystal OP.
Praha 1, Praha

Dialogy v čase / Hommage à Ricardo Bofill – výstava v Galerii Jaroslava Fragnera

Galerie Jaroslava Fragnera otevírá výstavu Dialogy v čase / Hommage à Ricardo Bofill, ve které se zaměřuje na současnou architekturu v historickém kontextu na území České republiky.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Galerie U Zlatého kohouta

Galerie v srdci staré Prahy vznikla v gotických prostorách dvou zrekonstruovaných domů. Nabízí prostor mladým začínajícím umělcům.
Praha 1, Praha

Dům U Zlatého Kohouta

Dům U Zlatého Kohouta stojí na gotických základech a jeho současná klasicistní podoba dle úprav architekta Františka Wolfa přesně zapadá do malebného vzhledu Starého Města.
Praha 1, Praha

Galerie Jaroslava Frágnera a restaurace Klubu architektů

Nadace české architektury se snaží odborníkům i veřejnosti představovat architekturu v tom nejlepším světle. Jen málo galerií u nás se specializuje na prezentaci architektury. Pražská Galerie Jaroslava Fragnera je jednou z nich.
Praha 1, Praha

U Staré paní – hudební club na Starém městě

Hudební klub s nejširším žánrovým záběrem v Praze. Máte chuť zajít na blues, rock, alternativu, indie, nebo world music? Přijďte si užít hudební program Jazz clubu U Staré paní.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Kočičí Praha

Originální kočičí kavárna v centru Prahy nabízí jedinečný zážitek pro váš volný čas. Příjemně strávené chvíle v přítomnosti jedenácti kočičích mazlíčků a výborné kávy a zákusků.
Praha 1, Praha

Chilli Point – nejpálivější místo v Praze

Restaurace a obchod s chilli nenechá chladným nikoho, komu alespoň trocha chilli koluje v žilách. Škála výrobků je opravdu rozmanitá – tapasy, oleje, paštiky, šípkové zavařeniny, medy, čokolády či sazenice chilli.
Praha 1, Praha

Restaurace U Modré kachničky v Praze

U Modré kachničky je stylová restaurace v srdci Prahy. Její fantastickou kuchyni a atmosféru si pochvalovala i řada slavných hostů.
Praha 1, Praha

Restaurace Deer Prague

Restaurace, která si klade poměrně vysoký cíl být rodinnou restaurací s domáckou atmosférou. Nabízí degustační menu o šesti chodech a může být spojeno i s degustací vín. A co vaří?
Praha 1, Praha