Úvod > Kalendář akcí > Procházky (s) městem - Litomyšl pietní III

Procházky (s) městem - Litomyšl pietní III

Kdy 20. září 2019 16:00 - 18:00 Historické a vojenské akce
Cyklus oblíbených Procházek (s) městem pokračuje i v roce 201í, opět se můžete těšit na procházky, které vás seznámí s litomyšlskými architektonicky zajímavými stavbami a jejich historií.
Sraz: v 16.00 před plastikou lva v dolní části zámeckého parku

Procházka tohoto roku nese název Litomyšl pietní a provede nás po litomyšlském hřbitově a seznámí nás s jeho umělecky zajímavou funerální architekturou.

O procházkách
Nečekejte však nudnou přednášku o architektuře, naopak se těšte na zajímavou a příjemnou procházku s povídáním, která vám poodhalí mnohé o místech, jež běžně míjíte, ale také vám umožní navštívit místa běžně nepřístupná – zajímavé interiéry domů či vyhlídky poskytují netradiční výhledy na město. Seznámíte se nejen s historií jednotlivých objektů, ale i historickým a urbanistickým vývojem celých lokalit. Protože stavební proměna města je spojena s historií jednotlivých míst, budeme rádi, když se i vy zapojíte do povídání o navštěvovaných objektech a svými vzpomínkami nás doplníte. Trasa procházek je vždy volena tak, aby vyhovovala i návštěvníkům vyššího věku. Procházky jsou zdarma a trvají přibližně 2 hodiny. Cyklus Procházek (s) městem navazuje na mobilní aplikaci a webovou stránku projektu LAM – Litomyšlský architektonický manuál.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 3. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecké apartmány v Litomyšli

Zámecké apartmány v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
Apartmán Unesco Litomyšl

Apartmán Unesco Litomyšl

Litomyšl, Východní Čechy
Pension Kraus v Litomyšli

Pension Kraus v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy