Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Příměstský tábor – Peníze jak je neznáte v Ulitě
Akce pro děti

Příměstský tábor – Peníze jak je neznáte v Ulitě

Příměstský tábor pro děti v době pololetních prázdnin!
V den pololetních prázdnin společně navštívíme Českou národní banku. Poznáte historii i současnost peněz, uvidíte prostory, do kterých se jen tak někdo nepodívá a shlédnete film, který vám poodhalí, jak to s penězi vlastně je a k čemu jsou. Expozici "Lidé a peníze" připravila Česká národní banka pro veřejnost v krásných prostorách bývalého trezoru ve své budově v centru Prahy.

Věk účastníků: 9-15 let

Provozovatel

Dům dětí a mládeže Praha 3 - ULITA

Na Balkáně 2866/17a
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 271 774 725
Email:
inof@ulita.cz
WWW:
www.ulita.cz
GPS:
50,094569 14,481838
 
Region:
Praha
Město:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

Poznámka:V ceně zahrnut program i oběd.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

1. adventní neděle s Ulitou

Přijďte již tradičně do Ulity oslavit první adventní neděli. Děti i vy budete cestovat světem stejně jako Tři králové, poznáte zajímavé vánoční zvyky a tradice jiných zemí.
Praha 3, Praha

Setkání s Mikulášem

Zveme na tradiční setkání s Mikulášem. Mají vaše děti letos natrénovanou písničku, básničku či vtip pro Mikuláše, přijďte ho přednést osobně, on vám poví vaše dobré skutky a případně poukáže na věci, na kterých lze ještě zapracovat.
Praha 3, Praha

Fresh senior – Adventní tvůrčí dílna

Blíží se Vánoce, vzduchem voní skořice a večery se prodlužují. Jako už tradičně jsme si pro vás před začátkem adventu připravili dvouhodinovku vánočního tvoření. Vyrobte si originální vánoční dekoraci, kterou nikdo jiný nemá – z námi dodaného či vašeho vlastního materiálu.
Praha 3, Praha

Zastávka na znamení – Žižkov literární včera a dnes s Radimem Kopáčem

Spisovatelé ze Žižkova, spisovatelé o Žižkově. Začíná to Haškem, Sauerem, Matějem Kudějem anebo Neumannem, jde přes poetisty Seiferta a Nezvala, surrealistu Heislera a třeba národního umělce Vladimíra Neffa, až po současníky, jako Irena Dousková, Patrik Ouředník, Emil Hakl nebo Stanislav Komárek...
Praha 3, Praha

Aktivity v okolí

Geografický střed hlavního města Prahy

Víte, kde se ukrývá přesně stanovený geografický střed Prahy? Najdete jej na Praze 3, u dětského hřiště na Balkáně.
Praha 3, Praha

DiscGolfPark Krejcárek

Přijďte si zahrát Discgolf – aktivitu pro každého. Pravidla vychází z golfu, ale místo odpalování míčku holí, házíte létající disky, které se snažíte umístit na co nejmenší počet hodů do discgolfového koše. Hráč, který projde celé hřiště s nejmenším počtem hodů, se stává vítězem.
Praha 3, Praha

Poplach v galerii – úniková hra pro všechny

Dokážete vyřešit záhadu ztraceného obrazu? Monet, Picasoo, Matisse, Warhol a další. V galerii na Váš čeká překvapení v podobě nové únikové hry.
Praha 3, Praha

Prahou za strašidly

Procházka centrem Prahy určená pro rodiny s dětmi od 4 do 8 let nebo MŠ a děti z 1. a 2. třídy ZŠ. Děti se zajimavou formou seznámí se Staroměstským náměstím, Josefovem, Karlovým mostem nebo Vyšehradem.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Camp Žižkov Prague – zelená oáza klidu na Pražačce

Camp Žižkov Prague se nachází v městské části Praha 3 – Žižkov, uprostřed obytné čtvrti v areálu Pražačka a nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství aktivit k využití volného času.
Praha 3, Praha

Restaurant Bohemia v hotelu Step

Hotelový komplex s rozsáhlým kongresovým, sportovním a wellness zázemím. Hotel nabízí moderní pokoje a apartmány, které jsou klimatizované. Hosté oceňují výběr restaurací s tradiční českou i mezinárodní kuchyní.
Praha 9, Praha

Hotel Olympik v Karlíně

Hotel Olympik je dominantní výšková budova v Karlíně. Spolu s celým komplexem se nachází u sídliště Invalidovna. Byl postaven především kvůli chystaným neuskutečněným Olympijským hrám v Praze 1980.
Praha 8, Praha

Hotel Carol

Hotel Carol je skutečnou oázou klidu, ve které si můžete užívat zasloužený odpočinek po prohlídce Prahy nebo po náročném obchodním jednání.
Praha, Praha