Úvod > Kalendář akcí > Příměstský tábor fyziky, techniky a experimentování
Příměstský tábor FYTEX
"> Příměstský tábor FYTEX
18.7.
22.7.
Přidat foto
Akce pro děti

Příměstský tábor fyziky, techniky a experimentování

3. ročník úspěšného příměstského tábora FYTEX je určen pro zájemce ve věku 11–14 let, motivované a aktivní děti se zájmem o přírodní vědy a zvlášť fyziku a techniku, které umějí nechat mobil v baťůžku a chtějí rozvíjet své vlastní myšlení a intuici badatelským způsobem.
Hlavním cílem tábora je podpořit sebevědomí, technickou samostatnost, experimentální odvahu a aktivní badatelský přístup dětí. Každý den bude zaměřen na jedno hlavní téma. Pracovat budeme v menších skupinkách. Při některých aktivitách i samostatně. Každý den budou děti trávit i relaxační čas venku a protáhnou se i při zajímavých sportovních a fyzikálních aktivitách.  Budeme pracovat podle předem připraveného a odzkoušeného programu, ale i improvizovat podle situace, individuálních možností a schopností dětí a jejich zájmu.
 1. Den energie
  • Sestavíme si různé zdroje a vyzkoušíme si přeměny energie – např. auto na vodíkový pohon, větrnou a solární elektrárnu, vodní turbínu a další – především s modely Horizon Educational a Fischertechnik, individuální práce i práce ve skupinách po 2-3.
 2. Den s elektrony
  • Zapojíme a otestujeme jak základní elektrické obvody, tak i trochu složitější – např. kompas, maják, FM rádio, detektor lži, ale také vyrobíme jednoduchý elektromotor – především individuálně se stavebnicemi BOFFIN s možností propojit je s PC.
 3. Den šikovných rukou bez počítače
  • Vlastníma rukama vytvoříme modely nosných konstrukcí, jednoduchých strojů (páka, kladka, nakloněná rovina) i gravitačních drah, vše převážně ze dřeva, špejlí, papíru, kartonu, provázku, lepidla a kancelářských sponek – práce ve dvojicích.
 4. Den s roboty
  • Sestavíme a programováním oživíme roboty z LEGA MINDSTORMS, VEXROBOTI, dle zájmu dětí – práce ve dvojicích.
 5. Den vědy
  • Budeme digitálně měřit a vyhodnocovat např. tlak v balónku při nafukování, teplotu vody na dně „rybníku“, pevnost lidského vlasu i pohyb magnetického kyvadla, a to především experimentálními, digitálními soupravami PASCO, do hry zapojíme ale i čidla a aplikace v mobilních telefonech – práce ve dvojicích.    
Kdo bude tábor vést: vedoucí a 1 až 2 asistenti. 
Hlavním vedoucím je zkušený lektor, absolvent matematicko–fyzikální fakulty s mnohaletou praxí ve školství, průmyslu a managementu

Provozovatel

EDUCA - vzdělávací centrum, s.r.o,

Mlýnská 46a, Jablonec n. N.
466 02 Jablonec nad Nisou
Tel.:
+420 602 505 288
Tel.:
+420 483 318 621
Email:
info@educa-jbc.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.educa...
GPS:
50,725486 15,181758
 
 

Vstupné

Cena: 2 950 Kč

Poznámka:V ceně jsou obědy a pitný režim.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel Jablonec

Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj
Q Burger Bar

Q Burger Bar

Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj
Hotel Rehavital

Hotel Rehavital

Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj
Pivovar Volt

Pivovar Volt

Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj