Úvod > Kalendář akcí > Příměstský letní výtvarný tábor
Mona Lisa
"> Mona Lisa
11.7.
15.7.
Přidat foto
Akce pro děti

Příměstský letní výtvarný tábor

Každý rok připravujeme jiné téma, které vždy nenásilně a zábavně provede děti výtvarnými technikami, uměleckými směry i základy teorie a historie. Tentokrát začneme v antickém Řecku a skončíme u současného konceptuálního umění.
1. den – začneme v antice, ve starověkém Řecku, a vytvoříme zdobené vázy vyškrabávanou technikou. V těchto ozdobách se zobrazuje celý řecký svět, bohatý na dekor i figurální motivy. Odpoledne přeběhneme do středověku ke gotice a budeme míchat barvy jako mistr Theodorik. Už jste někdy malovali vaječnou temperou na destičce? Vůně lněného oleje nesmí v ateliéru chybět.

2. den – už na nás čeká novověk a renesance, která přináší do umění znalost perspektivy a složité kompozice. Jak to jen ten Leonardo da Vinci dělal? Jak maloval své slavné portréty? Jaký byl kánon lidského obličeje, který se dodnes nezměnil? Nenechte se mýlit naším úvodním obrázkem, my se budeme v našich obrazech inspirovat slavnou Dámou s hranostajem. Na rozdíl od renesanční olejové malby budeme malovat akrylem na plátně. A odpoledne přichází baroko. Tentokrát v architektuře a tak vyrazíme malovat do uliček staré Prahy. V málokterém městě je tolik barokních památek jako zde a my nejspíše zakotvíme ve Valdštejnské zahradě, kde je na dosah vše, co potřebujeme. I s pohodlnými lavičkami.

3. den – k modernímu umění je to už jen krůček. Každý obdivuje francouzské impresionisty a my se v našem ateliéru ve Zlatnické na chvíli přeneseme do Monetovy zahrady a namalujeme jeho oblíbené lekníny. Odpoledne a Pablo Picasso, toho prostě nemůžeme vynechat. Co je to kubismus? Jak namalovat kubistický obraz? To si samozřejmě zkusíme.

4. den – dopoledne na nás už čekají v Sovových mlýnech, abychom se dozvěděli něco o abstrakci  a nejvýznamnějším českém malíři Františku Kupkovi. Jenže tohle je ještě pořád historie umění a my se potřebujeme dostat až do současnosti. Pak nesmíme zapomenout na objekt v umění a seznámit se s postavou Marcela Duchampa. Objekt nebo socha? Zapomeneme na vše, co jsme se zatím dozvěděli a začneme experimentovat.

5. den – co je v umění současnost? Současnost vždy navazuje na minulost a tak se malinko ohlédneme, abychom se mohli směle postavit výzvám dneška a namalujeme, vymodelujeme nebo vyfotíme svoje umělecké dílo. No a odpoledne přichystáme už tradiční slavnostní vernisáž i s pohoštěním, abyste mohli s námi oslavit velké umělce, kteří do své práce dali srdce.

Provozovatel

Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

Zlatnická 5/1125
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 603 812 536
Tel.:
+420 733 779 050
Email:
kreslime@atelier4...
WWW:
https://www.ateli...
GPS:
50,092507 14,443993
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: 4 550 Kč

Poznámka:Včetně veškerého výtvarného materiálu a vstupu do Musea Kampa s programem.

 

Časová náročnost

7,5 hodin