Úvod > Kalendář akcí > Příběhy z pražské Invalidovny
Příběhy z pražské Invalidovny
">
11.6.
29.8.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Příběhy z pražské Invalidovny

  • 11. červen 2021 23:5929. srpen 2021 23:59
Dvanáct zastavení vám poodhalí, jak probíhal každodenní život v budově v různých časových obdobích. Dozvíte se řadu zajímavostí – jakým způsobem v ústavu pro válečné invalidy fungovala duchovní služba, jaký byl osud místní trafikantky nebo co se na počátku 20. století vařilo v místní kantýně.

Srdečně zveme na panelovou výstavu, která vás provede příběhy jednotlivých osobností spjatých s někdejším fungováním pražské Invalidovny.

Dvanáct zastavení vám poodhalí, jak probíhal každodenní život v budově v různých časových obdobích. Dozvíte se řadu zajímavostí – například, jakým způsobem v ústavu pro válečné invalidy fungovala duchovní služba, jaký byl osud místní trafikantky nebo co se na počátku 20. století vařilo v místní kantýně. Forma mikropříběhů vás vtáhne do obsáhlejších témat, historických událostí a představí také řadu zajímavých archivních dokumentů a fotografií.

Autor textů, Mgr. Pavel Heřmánek, Th.D. je archivář a historik Vojenského historického archivu a o pražské Invalidovně vydal v roce 2015 publikaci „Aby nemuseli nakonec žebrati“.

Výstava je přístupná zdarma. Vstup hlavním vchodem (naproti pomníku P. Strozziho).

Výstava vznikla za finanční podpory Iniciativy pro Invalidovnu, z. s. a Hlavního města Prahy.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021