Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Příběhy domů 2017
Pribehydomu
Společenské akce

Příběhy domů 2017

Chcete stavět dům? Chcete být šetrní ke svému zdraví a zároveň i životnímu prostředí? Zajímáte se o nejnovější informace o přírodním a nízkoenergetickém stavění?
Seminář Příběhy domů proběhne o víkendu 14.-15.10.2017. Stejně jako v minulých ročnících se můžete těšit na sobotní přednášky a v neděli pak na exkurzní okruhy po realizovaných stavbách. Seminář se bude konat v nádherném historickém prostředí pražského benediktinského kláštera v Emauzích.

Program semináře nabídne sedm přednášek o realizovaných stavbách z přírodních materiálů nebo pasivních domů, mezi něž jsou vloženy dvě panelové diskuze na široce diskutovaná témata. Přednášet budou stavebníci společně se svými architekty, v panelových diskuzích pak vystoupí přední odborníci na dané téma. Sobotní večer nabídne společenské zakončení dne za účasti přednášejících. V neděli se pak můžete zúčastnit jednoho ze tří exkurzních okruhů, kde na vás bude čekat několik staveb s jejich obyvateli a konkrétními zkušenostmi.

SOBOTNÍ PROGRAM – CELODENNÍ SEMINÁŘ
9,00 – Zahájení semináře
PRVNÍ BLOK PŘEDNÁŠEK
Trendy v udržitelné architektuře na příkladu pasivního domu v Ratměřicích / manželé Neklovi, Aleš Brotánek Svépomocný pasivní dům z velkoformátových balíků / Jan Chvátal, Jan Márton, Jiří Čech Low-cost slaměnka v Brlohu / manželé Melounovi, Lukáš Čejna OBĚD
 
DRUHÝ BLOK PŘEDNÁŠEK A PANELOVÁ DISKUZE
Slaměný dům v Habrovanech / Juraj Hazucha, Mojmír Hudec Dům s kořenovkou na střeše / Michal Šperling, Pavel Minář Panelová diskuze: Přírodní vs. technický přístup ke stavění, ekonomie staveb, svépomocné stavění / moderuje dokumentaristka a moderátorka z České televize Natalie Císařovská ODPOLEDNÍ SVAČINA TŘETÍ BLOK PŘEDNÁŠEK A PANELOVÁ DISKUZE Slaměná dřevostavba: architekti sobě / manželé Kratochvílovi Rekonstrukce vily v Poděbradech / Tomáš Vanický, stavební firma Panelová diskuze: Hospodaření s vodou a energiemi, celostní řešení pro stavby / moderuje Natalie Císařovská

NEFORMÁLNÍ VEČER ZA ÚČASTI PŘEDNÁŠEJÍCÍCH
19,30 v nedaleké restauraci Club MAT (Karlovo náměstí 19, 120 00 Praha 2) Večer bude částečně moderovaný k networkingu a potkávání zúčastněných tak, aby si mohli přednášející i účastníci předávat další informace a neformálně diskutovat na témata, která je zajímají.

NEDĚLNÍ EXKURZE PO REALIZOVANÝCH STAVBÁCH
Sraz na exkurze bude v 8,00 na metru Černý most nebo Háje v Praze (bude upřesněno). Zakončení exkurzí v cca 18,00 tamtéž. Exkurzi bude vždy doprovázet jeden z členů Ekodomu a někteří architekti z navštívených staveb.

EXKURZE JIHOZÁPAD
– Slaměný rodinný dům Sýkořice
– Pasivní rodinný dům Únětice – U Modrého křížku
– Pasivní ordinace v Rožmitále pod Třemšínem
– Slaměný architektonický ateliér Aleše Brotánka v Sedlici u Rožmitála
– Certifikovaný pasivní dům v Podlesí

EXKURZE VÝCHOD
– Rekonstrukce a pasivace secesní vily v Poděbradech
– Nízkoenergetický svépomocný slaměný dům v Třebosicích u Pardubic
– Nízkonákladový slaměný pasivní dům z masivních desek v Holicích
– Nízkoenergetický dům v Rychnově od Patrika Zamazala

EXKURZE PRAHA A OKOLÍ
– Slaměný dům z velkoformátových balíků v Dobřejovicích
– Pasivní dům s kořenovkou na střeše v Praze
– Pasivní slaměný dům s lesní školkou v Praze Kunraticích
– Dřevěný dům v Modřanech
– Zahradní pavilon Montesorri
 

Betlémy 2022 – Emauzy: kostel Panny Marie a sv. Jeronýma, sv. Cyrila a Metoděje, sv. Vojtěcha a Prokopa

Na přelomu 19. a 20. století betlém – typickou ukázku beuronské umělecké školy – vyrobili bratři, Benitius, Gabhardus a Robert, členové zdejší komunity.
Praha 2, Praha

Brutalistická architektura VII. – komentovaná prohlídka

Komentovaná prohlídka z cyklu zaměřeného na brutalistickou architekturu v Praze.
Praha 2, Praha

Nesem vám noviny

Prodejní výstava obrazů Ivy Dražské.
Praha 2, Praha

Běhej lesy #1 Brdy

Běžecké závody pro širokou veřejnost v krásném přírodním prostředí.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Neklid – stálá profesionální scéna v Emauzích

Divadlo Neklid nabízí pestrý repertoár pro všechny věkové skupiny diváků, druhové rozpětí od klasické činohry, moderní činohry k inscenaci v site specific prostoru, přes alternativně loutkové po experimentální formy a scénická čtení.
Praha 2, Praha

Emauzy – klášter benediktinů Na Slovanech

Emauzy – jediný slovanský klášter říše Karla IV., se stal střediskem vzdělanosti a umění. Mezi studenty cyrilometodějského jazyka patřil i Jan Hus. Vznikla zde řada iluminovaných literárních skvostů, včetně tzv. Remešského evangeliáře, který se dostal až do korunovačního pokladu francouzských králů.
Praha 2, Praha

Kurzy salsy v Praze Na Slovanech

Přijďte si zatančit a naučit se salsu. Lekce pro úplné začátečníky až super pokročilé nedaleko Václavského a Karlova náměstí v Praze. V kurzech se věnujeme moderní salse vycházející z Portorikánského stylu a afro-kubánských kořenů tance a hudby.
Praha 1, Praha

Mladotovský palác neboli legendami opředený Faustův dům

Faustův dům neboli Mladotovský palác se nachází na jižním konci Karlova náměstí. Pojmenování si dům vysloužil díky svým obyvatelům: alchymistovi Edwardu Kelleymu a později Ferdinandu Antonínovi Mladotovi ze Solopysk, který tu prý dělal hlučné chemické pokusy.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Pražírna I need coffee

Nedaleko Palackého náměstí se nachází kavárnička I Need Coffee, kde si můžete dopřát poctivý šálek kávy!
Praha, Praha

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí vznikla na začátku minulého století. Od roku 2022 je součástí rodiny Ambiente, která se snaží na pestrou tradici tohoto lokálně významného místa navázat. Přijďte ochutnat poctivá pražská jídla a pečlivě ošetřené plzeňské pivo!
Praha 2, Praha

Plavecká Polévka

Na pražské Výtoni můžete navštívit bistro, kde tvoří polévky hlavní portfolio denního menu. Skvělé místo na oběd, ale také odpolední posezení. Očekávat můžete dobře fungující zařízení s jasným konceptem a stálou kvalitou.
Praha, Praha

Restarurace Vallmo v Praze

Vallmo v pražském Podskalí představuje moderní, evropskou restauraci. Cílem podniku je spojení chuťového a vizuálního zážitku s příjemnou chvílí strávenou u dobrého jídla. Restaurace Vallmo byla vůbec jako první oceněna na mapách Google jako nejlépe hodnocená pražská restaurace.
Praha 2, Praha