Úvod > Kalendář akcí > Příběhy československých legionářů v ilustracích a obrazech 1918-1938

Příběhy československých legionářů v ilustracích a obrazech 1918-1938

Kdy 29. červen 2018 16:00 - 30. říjen 2018 16:00 Výstavy
Seznamte se s méně známou částí tvorby Zdeňka Buriana, s jeho ilustracemi doprovázejícími knihy s legionářskou tematikou. Na výstavě v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích uvidíte kromě nich i další obrazy a grafiky se vztahem ke vzniku samostatného Československa.
Zdeněk Burian byl kmenovým ilustrátorem nakladatelství Vilímek, jednoho z největších prvorepublikových nakladatelství. Vydávalo mimo jiné i dobrodružnou literaturu, přičemž věnovalo mimořádně velkou pozornost obrazové části knih.

Aby si návštěvníci mohli vychutnat všechny detaily autorova umu, jsou vystaveny zvětšené kopie původních Burianových obrazů, které jsou dnes uloženy v Památníku národního písemnictví v Praze. A samozřejmě také knihy, ve kterých se tyto ilustrace uplatnily. Tyto romány či povídky jsou díky restrikcím minulého režimu skoro neznámé.
Výstava je pořádaná ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví a soukromým sběratelem panem Milošem Trnkou.

Slavnostní zahájení se koná v pátek 29.6.2018 od 16 hodin. Při vernisáži bude také promítnut dlouho neviděný film z Rožďalovic a Rajmanovy knihařské dílny, natočený před více než 60 lety.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 6. 2018
Zámek Rožďalovice

Zámek Rožďalovice

Rožďalovice, Střední Čechy
Ptačí oblast Rožďalovické rybníky

Ptačí oblast Rožďalovické rybníky

Rožďalovice, Střední Čechy
Bučický mlýn - aktivní relax pro všechny

Bučický mlýn - aktivní relax pro všechny

Rožďalovice, Střední Čechy