ÚvodKalendář akcíHudební a divadelní akcePříběhy Afriky – Sinais Particulares & Man Rec & Wo-Man – Tanec Praha 2024
Hudební a divadelní akce

Příběhy Afriky – Sinais Particulares & Man Rec & Wo-Man – Tanec Praha 2024

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
V rámci jednoho večera bude mít divák možnost zažít tři unikátní taneční sóla původem afrických tanečníků. Živé choreografie otevírají otázky spojené s postavením mužů a žen ve společnosti a s kulturním odkazem, který si sebou jako jednotlivci neseme.
Amala Dianor (FR/SN) poprvé navštíví Českou republiku se svým legendárním sólem Man Rec v doprovodu ženské adaptace Wo-Man v podání mladé a talentované tanečnice Nagaline Gomis. Oceňované sólo Sinais Particulares pak představí energická tanečnice a choreografka Mai Júli Machado (MZ).
 
Sinais Particulares
Každá mladá africká žena si s sebou nosí zvláštní břemeno, které ji doprovází do konce života. Právě s tímto kulturním a společenským břemenem se Mai Júli Machado ve svém sóle Sinais​ Particulares vypořádává. Upozorňuje na nerovné postavení afrických žen skrze autentický a hluboce emocionální tanec.

„Žádná dívka nechce být obětí. Ani zranitelná. Tak bojuje.“

Celým jménem Mai-Júli Machado Nhapulo je mladá tanečnice a choreografka z Mosambiku. Věnovala se tradičním mosambickým a africkým kmenovým tancům a absolvovala mnoho workshopů u předních současných tanečníků a choreografů jako Idio Chichava nebo Wim Vandekeybys. Absolvovala několik zahraničních stáží a za své sólo Sinais Particulares získala několik ocenění.
 
Man Rec 
Výchozím bodem pro sólo Man Rec je myšlenka složité povahy jednotlivce: jeho identity, jeho vztahu k ostatním a ke společnosti. V energickém přístupu ke všem různým formám tance, které byly součástí cesty původem senegalského tanečníka a choreografa, zkoumá Amala Dianor mnohočetné já, části sebe sama, které postupně a neúprosně odhaluje. Man Rec znamená ve wolofštině (nigersko-konžský jazyk hojně rozšířený v Senegalu) „jen já“ – jeden tanečník zůstává sám na jevišti, aby čelil sám sobě i divákovi.

Amala Dianor absolvoval prestižní školu CNDC v Angers. Deset let působil jako tanečník u řady choreografů a ve velmi rozmanitých oborech (hip hop, neoklasicismus, současný tanec, afro) než si v roce 2012 založil ve Francii vlastní taneční skupinu Cie Amala Dianor. Man Rec (2014) je jeho prvním sólem a počátkem úzké spolupráce s hudebním skladatelem Awirem Léonem. Dianor často spolupracuje s dalšími choreografy, skladateli, spisovateli a výtvarníky. Jeho choreografie bude v letošním roce otevírat Letní olympijské hry v Paříži.
 
Wo-Man
V roce 2018 se Amala Dianor setkal s mladou tanečnicí Nagaline Gomis, která ho inspirovala k pozdější adaptaci slavného sóla Man Rec. Wo-Man je pokračováním, jinou perspektivou, která nabízí odlišné napětí, vitalitu a sílu. Wo-Man je ženskou verzí „jen já“ a přináší další různorodé kulturní vlivy do původního mistrovského díla.

Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v  anglickém jazyce.

Provozovatel

PONEC - divadlo pro tanec

Husitská 899/24A
130 00 Praha
Tel.:
+420 724 072 307
Email:
kristyna.simsova@...
Email:
barbora.dolezelov...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.tanecpraha.cz
WWW:
https://tanecprah...
GPS:
50,087131 14,442743
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Cena

Cena: 390 Kč

Snížená cena: 290 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Landscape Festival 2024

Landscape festival oživí v roce 2024 veřejný prostor na trase od Florence přes Žižkov až do Malešic. Letošní ročník, který potrvá od 13. června do 30. září, nese podtitul Cesta z města a zapojili se do něj přední architekti i výtvarní umělci.
Praha 3, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Století hrobu Neznámého vojína

Výstava v Národním památníku na Vítkově představuje příběh unikátního a symbolického místa, které reprezentuje čest, odvahu, vlastenectví a účast československých vojáků ve světových válkách.
Praha 3, Praha

Komentované prohlídky Národního památníku na Vítkově

​Nechte se provést jednou z významných dominant Prahy a nahlédněte do historie této národní kulturní památky. 
Praha 3, Praha

Komentované prohlídky Národního památníku na Vítkově

​Nechte se provést jednou z významných dominant Prahy a nahlédněte do historie této národní kulturní památky. 
Praha 3, Praha

Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Na Karlínském náměstí, kousek od Florence a stanice metra Křižíkova v parku kolem kostela, se konají každý pátek farmářské trhy.
Praha 8, Praha

Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Na Karlínském náměstí, kousek od Florence a stanice metra Křižíkova v parku kolem kostela, se konají každý pátek farmářské trhy.
Praha 8, Praha

Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Na Karlínském náměstí, kousek od Florence a stanice metra Křižíkova v parku kolem kostela, se konají každý pátek farmářské trhy.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Ponec– divalo pro tanec v Praze

Jsme kreativním prostorem na rozhraní dolního Žižkova a Karlína, zázemím pro umělce*kyně i širokou veřejnost. Jsme prostorem pro kreativitu, setkávání a dialog pro všechny – od dospělých, přes děti, teenagery, celé rodiny, seniory, školní skupiny i lidi prchající před válkou.
Praha 3, Praha

Artcentrum Krenovka

Tanec, literatura, hudba, vizuální umění a divadlo. Usedlost Krenovka ožívá. Zrekonstruovaná kulturní památka v ul. Husitská v Praze otevřela své brány.
Praha, Praha

Vojenský historický ústav v Praze

Vojenský historický ústav je vědecko výzkumné, muzejní a knihovní zařízení resortu Ministerstva obrany. Jeho posláním je soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky k dějinám našeho vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat, vědecky je zkoumat a zpracovávat.
Praha 3, Praha

Armádní muzeum Žižkov – Vojenský historický ústav Praha

Armádní muzeum Žižkov se po kompletní rekonstrukci otevřelo v říjnu 2022. V expozici si prohlédnete vojenské dějiny od prvopočátků do současnosti. Zažijte pocity, které prožívali naši vojáci v zákopech 1. světové války, vstupte rovnou do vřavy bojů.
Praha 3, Praha

Přeprava kol ve vlacích a autobusech LEO Express

Dopravce LEO Express provozuje na všech svých vlacích a vybraných autobusových linkách přepravu kol, a to vždy od dubna do října. Cestující mohou využívat nových stojanů, díky nimž není nutné kola skládat.
Praha 3, Praha

Galerie Polagraph

Polagraph je prostor zaměřený na fotografii chemickou, instantní (tedy Polaroid) a klasickou analogovou.
Praha 3, Praha

Unikněte z nukleárního bunkru

Zažijte strhující dobrodružství v atmosféře ponurých 50. let. Vloupejte se do nukleárního bunkru, vypátrejte tajné dokumenty a unikněte před agenty KGB!
Praha, Praha

Fittop Wellness Centrum Praha

K dispozici je i zkušený trenér, který nejen ochotně poradí, jak jednotlivé stroje používat, ale sestaví i individuální tréninkový plán šitý vám přesně na míru.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostel Florenc Praha

Hostel a hotel Florenc Praha se nachází přímo v areálu autobusového nádraží Praha Florenc, u stanice metra Florenc.
Praha 8, Praha

Hostel Elf Praha

Hostel Elf vznikl v roce 2000 a patří mezi první celoročně otevřené pražské hostely.
Praha 3, Praha

Restaurace U sedláka na Praze 3

Moderní česká restaurace U sedláka nabízí posezení v příjemném prostředí, vynikající kuchyni vedenou špičkovým šefkuchařem, širokým sortimentem domácích nápojů a osobitý přístup týmu.
Praha 3, Praha

The Cloud One Prague

V pražské Hybernské ulici otevřel v dubnu 2024 čtyřhvězdičkový hotel The Cloud One Prague německého řetězce The Cloud One Hotels. Nabízí pohodlné ubytování, skvělou polohu v centru Prahy a střešní terasu s výhledem na město.
Praha 1, Praha

Arthur's Pub v Karlíně

Říká to každý, ale my to myslíme vážně – na kvalitních lokálních surovinách si zakládáme. A nejen na jejich kvalitě, ale také na původu a způsobu zpracování. Menu obměňujeme podle sezóny, aby bylo vše čerstvé a dostupné.
Praha 8, Praha

Adele Restaurant & Bar

Nově zrekonstruovaná restaurace nacházející se náměstí Republiky, v samém srdci stověžaté Prahy vás okouzlí vzdušným interiérem v příjemných barvách a nadchne pestrou nabídkou výborných pokrmů a nápojů.
Praha 1, Praha

Hotel King David Prague – speciální kosher služby

Hotel King David je nový 5* kosher lemehadrin hotel v centru Prahy poskytující komfortní ubytování v elegantních pokojích. Nachází se v samém centru Prahy v bezprostřední blízkosti historického centra, nákupní zóny i obchodní oblasti.
Praha 1, Praha

Apartmány Visit in Prague

Apartmány nabízejí kombinaci pohodlného a nadstandardně vybaveného ubytování za výhodné ceny, se všemi významnými pamětihodnostmi Prahy na dosah ruky.
Praha 3, Praha