Úvod > Kalendář akcí > Příběh lásky na zámku Loučeň
Příběh lásky na zámku Loučeň
"> "> "> "> "> ">
29.1.
28.2.
Přidat foto
Společenské akce

Příběh lásky na zámku Loučeň

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Kdy jindy vyprávět příběh lásky, když ne v únoru?
Přijďte v únoru zažít příběh velké, naplněné a bouřlivé lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Princ a princezna se vzali z lásky, a to vůbec nebylo v jejich kruzích běžné, 19.dubna 1875 v Benátkách. A tímto dnem začali  psát knihu jejich společného života. Knihu, která bude dlouhá, ale rozhodně ne nudná.

Marie a Alexandr spolu procestovali celý svět, vychovali tři syny, svojí lásku dali  11 vnoučatům a dočkali se i pravnoučat. Jejich společný příběh se uzavřel po 59 letech, kdy zemřela Její Jasnost kněžna Marie.

Erich princ z Thurnů a Taxisů vás provede příběhem lásky nejen jeho rodičů a členů rodiny, ale i s láskou ve všech jejích formách.

Seznámí vás se symboly lásky, s láskou k rodné zemi a ke kořenům ze kterých jsme vyšli, s láskou k potřebným, s láskou k hudbě a umění. Neopomeneme ani lásku mateřskou a prarodičovskou. Princ Erich si pro vás připraví některé  zvláštní  projevy lásky v exotických zemích a kulturách a také vývoj vnímání lásky v dějinách lidstva.
 
Během prohlídky budete poznávat  lásku všemi smysly. Zazní krásné tóny hudby, uslyšíte nejkrásnější zamilované verše, ucítíte příjemnou vůni.
 
 
"Aby jedna lidská bytost milovala tu druhou, je zřejmě nejtěžší úkol ze všech. Všechno ostatní je pouhá příprava"
-Rainer Maria Rilke
 
"Veliká láska? Já myslím, že to je, když dva lidé se dovedou snášet po celý život, oddaně a věrně"
-Karel Čapek

 
P.S. Nečekejte příběh běžného manželství příslušníků nejvyšší aristokracie před 100 lety. Víc ale neprozradíme.

Krásný večer doporučujeme zakončit romantickou večeří v zámeckém hotelu Maxmilian, nebo ještě lépe strávit na zámku celou noc v některém z našich hotelových pokojů, nebo v zámeckém apartmánu či v Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň s “Příběhem lásky” můžete navštívit každý den od 29.1. do 27.2. Ve všední dny od 12:00 a 16:00 hod, o víkendech od 11:00 do 16:00 hod. Doporučujeme rezervaci předem.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Loučeň, Středočeský kraj
Lovecký hotel zámek Jívák

Lovecký hotel zámek Jívák

Loučeň, Středočeský kraj
Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile

Mcely, Středočeský kraj