Na konci února jsme si připomněli výročí narození českého krále. Jeho příběh ožije o březnových sobotách na Vítkově Hrádku.
Král. Syn Otce vlasti. Zajat vlastní šlechtou. Moc není jistota. Ani když jste král...
Jak se Václav IV. dostal na Vítkův Hrádek a proč jej věznili? Byl zde také mučen? Jak probíhal výkon práva útrpného ve středověku?
Zveme na interaktivní program každou březnovou sobotu na Vítkově Hrádku, startujeme vždy v 11:00 a ve 14:00 hodin.
Zřícenina Vítkův Hrádek nad Lipnem nabízí jedinečné panoramatické výhledy na Lipno, Šumavu, Novohradské hory a za dobré viditelnosti také na daleké Alpy. V nabídce máme chlazené i teplé nápoje a drobné snacky k zakousnutí. Prostorné parkoviště se nachází pouhých 400 m od hradu a je zcela zdarma. Vyražte na víkend nebo v rámci Jarních prázdnin na výlet na Vítkův Hrádek. Nebudete litovat!
Zažijte interaktivní program o Václavu IV., panoramatické výhledy, občerstvení i zdarma parkoviště na zřícenině Vítkův Hrádek nad Lipnem.
Každou březnovou sobotu, vždy od 11:00 a 14:00 hodin.
Příběh českého krále Václava IV., jeho narození, zajetí šlechtou a výkon práva útrpného ve středověku.
Interaktivní program, panoramatické výhledy a občerstvení.
Výhledy na Lipno, Šumavu, Novohradské hory a za dobré viditelnosti i Alpy.
Ano, prostorné parkoviště je 400 m od hradu a zcela zdarma.
Chlazené i teplé nápoje a drobné snacky k zakousnutí.
Pro všechny, kteří hledají víkendový výlet nebo program v rámci jarních prázdnin.
Český král, syn Otce vlasti, který byl zajat vlastní šlechtou.
Text zmiňuje jeho možné mučení a výkon práva útrpného, který je součástí programu.
Interaktivní program je vhodný pro různé věkové skupiny.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.
Certifikace a další informace