!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Kdo je pan Schmitt?
Kdo je pan Schmitt?
"> "> ">
12.3.
+ Přidat foto

Kdo je pan Schmitt?

Kdy 12. březen 2020 19:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Na vaše bránice útočí jedna z nejvtipnějších moderních frašek.
“Chtějí to po nás, tak jim to zahrajeme. Prostě poplaveme po proudu.”

Absurdní komedie o hledání vlastní identity, manipulaci, maloměšťáctví, lhaní si do kapsy z nudy nebo nedostatku tvůrčích podnětů či o neschopnosti vymanit se z pohodlíčka zajetých kolejí, to je hra současné hvězdy francouzského dramatu Sébastiena Thiéryho s názvem Kdo je pan Schmitt? 

Jedná se o rafinovaný žánr, který nápaditě kombinuje prvky frašky a existenciálního dramatu. Divákovi při sledování dění na jevišti hrají koutky, ale zároveň tuhne úsměv na rtech. Pan a paní Béliérovi se totiž ocitají v situaci, kdy je překvapují i ty nejobyčejnější detaily jejich života. Najednou zvoní telefon, který vůbec nemají. Dveře se nedají otevřít. Knihy nejsou jejich. A každý, kdo je v jejich před očima se měnícím světě navštíví, jim klade tu nejjednodušší a zároveň nejsložitější otázku: Kdo jste? 
 

Obsazení: Jaromír Nosek, Jitka Ježková, Vasil Fridrich, Denny Ratajský, Lukáš Rous, Filip Cíl, Lukáš Štěpánek


Režie: Lukáš Pečenka
Dramaturgie: Kateřina Jonášová
Překlad: Kateřina Neveu
Scéna: Josef Hugo Čačko
Kostýmy: Jana Chamlarová
Asistent režie: Lucie Lukešová
Premiéra: 14. 12. 2019
 

 
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 2. 2020