Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Přehlídka Divadla Nie
Hudební a divadelní akce

Přehlídka Divadla Nie

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Palác Akropolis uvede 11. – 13. prosince přehlídku tvorby světově uznávaného Divadla Nie. Inscenace otevřou citlivá témata jako sebevražda, kindertransport a uprchlictví.
Divadlo Nie je jedno z nejzajímavějších a kritiky nejuznávanějších mezinárodních divadel dneška, které se věnuje převážně tvorbě pro mládež a dospělé. Mezinárodní divadelní soubor Divadla Nie ve svých inscenacích kombinuje fyzické divadlo, směs jazyků, živou hudbu, storytelling a propojuje umělce z Česka, Norska, Velké Británie a dalších zemí.

Na přehlídce v Paláci Akropolis uvede tři úspěšná představení: Muzeum vzpomínek, Konec všeho, navždy a Přicházíme zdaleka. Autorský soubor v nich čerpá ze skutečných příběhů, skrze které nahlíží drsnou podobu současného světa.

Přehlídku zahájí inscenace Muzeum vzpomínek, která vznikla z potřeby a přání vytvořit umělecké dílo, které by se zabývalo obtížnými tématy jako je smrt a sebevražda. V uzavřeném 70 m2 velkém prostoru, který připomíná archiv, sedí diváci těsně u sebe a herce i příběhy mají doslova na dosah ruky. Pět postav zde znovu skládá dohromady jeden lidský život, který skončil. S něhou, humorem a s živou hudbou vyprávějí příběhy o člověku, jehož ztratili. Po představení se místo promění v malé muzeum, prostor, který jitří smysly a podněcuje k úvahám o našich vlastních životech a vzpomínkách. Jednu z pěti postav ztvárňuje Tomáš Měcháček a další Iva Moberg.

Druhý den představí soubor hru Konec všeho, navždy. Inscenace je založena na skutečných příbězích židovských dětí, které byly v předvečer druhé světové války převezeny z Německa, Rakouska, Československa a Polska do Anglie Nicholasem Wintonem. Na základě příběhů dětí z kindertransportu osvětluje inscenace některé z nejtemnějších příběhů evropské historie. Konec všeho, navždy je tak epický příběh o přežití, lásce a naději. Příběh o tom, jak se obětaví lidé snažili zachránit životy dětí v době, kdy byla v sázce celá jejich budoucnost.

Inscenace Přicházíme zdaleka líčí příběh dvojice dospívajících syrských utečenců. Na pozadí cesty vedoucí přes Turecko, Řecko, Makedonii až do Osla se tu vypráví o věcech, lidech a místech a v neposlední řadě také o životě a smrti. Inscenace o uprchlictví a uprchlících určená pro mladší publikum (10+) i pro dospělé se hraje uvnitř mongolské jurty a využívá živou hudbu, storytelling, klauniádu, stínové divadlo. Vedle Ivy Moberg se v ní představí herec a hudebník Václav Kalivoda. Scénografie k inscenacím Konec všeho, navždy a Přicházíme zdaleka jsou dílem české scénografky Kateřiny Houskové

Každé představení se odehraje v Paláci Akropolis dvakrát v jednom dni.

Provozovatel

Palác Akropolis

Kubelíkova 1548/27
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 296 330 913
Email:
info@palacakropol...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.palac...
GPS:
50,082258 14,448916
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

The Music Digest (13) – The Best Of CZ/SK 2023

13. setkání u poslechového pořadu hudebního žurnalisty Dana Sywaly (ČT art, ČRo Jazz, Full Moon) v pražském klubu Palác Akropolis.
Praha, Praha

Festival Spectaculare v Praze

Multižánrový Festival Spectaculare propojuje hudbu, která je páteří celého festivalu, s dalšími formami vizuálního umění (film, divadlo, videoart, videomaping či fotografie). Cílem je prezentovat nejnovější trendy na poli audio-vizuální kultury a podněcovat tak místní kreativní potenciál.
Praha 3, Praha

Respect festival 2024

Pravidelná přehlídka world-music s nejdelší historií u nás. Respect Festival bude patřit již tradičně toleranci, kulturní rozmanitosti a hlavně hudbě. Takové, která umí nejen potěšit posluchače, ale také objevovat a propojovat různé světy.
Praha 3, Praha

Signal festival 2024

12. ročník Signal Festivalu proběhne v termínu od 10. do 13. října 2024. Tématem je příroda, technologie, společnost, kultura – to vše spolu tvoří ekosystémy, v nichž žijeme a hledáme stopy radosti, krásy i vzrušení z nových objevů. Nebudou chybět umělecké instalace, videomapingy a projekce.
Praha, Praha

Židovská historie Žižkova a Karlína – komentovaná procházka

Dagmar Winklerová, skvělá vypravěčka příběhů a zasvěcená průvodkyně, se s vámi vydá po stopách zmizelých židovských sousedů a představí památky, které jejich staletá přítomnost zanechala ve dvou čtvrtích přiléhajících k vrchu Vítkov.
Praha 3, Praha

Kachny na Žižkovské věži

Další akce z gastrokalendáře. Kachna pečená v troubě, s knedlíky a zelím je naprostá česká klasika a bývá synonymem tučného a nezdravého jídla. Kachna je ale populární lehké maso nejen v evropské, ale i asijské, americké a australské kuchyni. Skvěle si na talíři rozumí s ovocem i bylinkami.
Praha 3, Praha

Kluziště pod Žižkovskou věží

Bruslařská zimní sezóna je tady! Přijďte si zabruslit přímo pod Žižkovskou věž – Ice Park Tower Park Praha je připraven! Tradičně nechybí ani dobroty z přilehlého Miminoo a tak se znovu můžete těšit na tradiční a lahodné horké nápoje.
Praha 3, Praha

Ruce za zády a ticho

Výstava Ruce za zády a ticho je uměleckou reflexí vývoje a podob českého školství. Odborná část vznikla ve spolupráci se společností EDUin.
Praha 3, Praha

Aktivity v okolí

Signal AR – zážitek v rozšířené realitě v Praze

Signal Festival můžete zažít i během dne a v průběhu celého roku díky virtuální sbírce uměleckých děl ve veřejném prostoru Signal AR. Díla v rozšířené realitě lze objevovat pomocí aplikace denně od 8 do 19 hodin.
Praha 3, Praha

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.
Praha 3, Praha

Nau Gallery v Praze – galerie současného umění

Prostor pro prezentaci současných mladých umělců vznikl z potřeby podílet se na definici aktuální výtvarné scény a jejího veřejného obrazu.
Praha 3, Praha

147. PS Galaxie – organizace pro děti s využitím volnočasových aktivit v Praze

Zabýváme se pestrou činností pro děti od 1. třídy až po žáky 9. tříd. Nabízíme oddílové schůzky každý týden, jezdíme na srazy a oddílové výlety. O letních prázdninách pořádáme tábory. Specifikem těchto táborů je cestování strojem času do různých historických epoch.
Praha 3, Praha

Starý židovský hřbitov na Žižkově s památníkem z dlažebních kostek

Starý židovský hřbitov na Žižkově v Mahlerových sadech byl založen v roce 1680 jako morové pohřebiště pražské židovské obce a je významnou historickou památkou. Bylo zde pohřbeno na 40 000 osob, mezi nimi řada významných rabínů a učenců.
Praha 3, Praha

Studovna – Pracovna

Klidný prostor pro vaše studium, práci, setkávání se s přáteli.
Praha 3, Praha

Galerie 35M2

Název galerie přímo souvisí s prostorovou dispozicí. Jedná se o dvě malé téměř identické místnosti vzniklé přestavbou dílny v přízemí žižkovského domu.
Praha, Praha

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985-1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci vás veškeré prostory osloví nevšedním stylem a designem.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Akropolis

Restaurace Paláce Akropolis je oblíbeným místem nejen pro obědy, večeře a drinky, ale též pro různá jednání, schůzky, oslavy a pracovní meetingy.
Praha 3, Praha

U Mariánského obrazu

Restaurace U Mariánského obrazu kousek od. Žižkovské věže podává tradiční českou i steakovou kuchyni.
Praha, Praha

Bukowski's Bar na Žižkově

Tak trochu netypický bar amerického majitele leží v samotném srdci Žižkova.
Praha 3, Praha

Café Pavlač na Žižkově

Bohaté snídaně, polední menu, lehké večeře, domácí dezerty, limonády z čerstvého ovoce. Bar ve tvaru ležaté osmičky, poklidná zahrádka ve vnitrobloku a místo pro současné umění Galerie 35M2. To vše a nejen to najdete v rodinné kavárně Café Pavlač.
Praha 3, Praha

Bistro 66

Dejte si drink 66 metrů nad zemí na žižkovské věži. Užívejte si nádherný výhled na prahu s úžasnou atmosférou v neformálním prostředí.
Praha, Praha

Restaurace Oblaca v Žižkovské věži – gastronomický zážitek 66 metrů nad zemí

Restaurace Oblaca představuje unikátní kombinaci moderní kuchyně s nádherným výhledem na metropoli. Zdejší filozofií je použít ty nejlepší domácí produkty a nabídnout sezónní jídla, která uspokojí každého návštěvníka.
Praha 3, Praha

Garden Restaurant Miminoo pod Žižkovskou věží

Klidné místo s uvolněnou atmosférou a nabídkou skvělých jídel a dobrého pití, to vše nabízí zahradní restaurace přímo pod Žižkovskou věží. Elegantní stavba v parku je příjemným místem, kde můžete v letních měsících relaxovat v houpačkách, zapůjčit si piknikový set nebo se usadit na zahrádce.
Praha 3, Praha

Sky Suite Hotel – luxusní ubytování na Žižkovské věži

Ubytujte se v šestihvězdičkovém jednopokojovém hotelu – apartmá. Položte se do prostorné postele a pozorujte Prahu z ptačí perspektivy obklopeni nejmodernějšími technologiemi a profesionálním personálem.
Praha 3, Praha