Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Předvánoční koncert Virtuosi di Praga
Předvánoční koncert Virtuosi di Praga
Hudební a divadelní akce

Předvánoční koncert Virtuosi di Praga

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Pravidelný adventní koncert uváděný každoročně v našem kostele. Rozsvícení adventního věnce a příprava na vánoční čas.
Předvánoční koncert Virtuosi di Praga
  • Vystoupí: Minyoung Park – zpěv, Pavel Klečka – zpěv, Jiří Emmer – varhany, členové orchestru Virtuosi di Praga, Oldřich Vlček – housle a průvodní slovo
  • Slovem provází a v čele souboru s houslemi vystoupí Oldřich Vlček

Oldřich Vlček

Základy hudebního vzdělání získal v rodných Strakonicích u prof. Bohumila Kotmela, v Praze studoval u prof.Nory Grumlíkové a prof.Josefa Vlacha (komorní hra) na AMU. Dirigentské zkušenosti získal pod vedením šéfdirigenta ČF Václava Neumanna. Své vzdělání si dále rozšířil i v Sieně (Itálie).

Svoji hudební dráhu začal velmi brzy spojovat s funkcí koncertního mistra v Pražském komorním orchestru a zejména pak v orchestru Virtuosi di Praga, který v roce 1976 založil. Zde vede svoji kariéru nejen jako sólový hráč, ale i jako umělecký šéf a dirigent orchestru.

Jeho profesní zkušenost mu umožňuje věnovat se i komorní hře v libovolných sestavách. Sólová a komorní hra (vedle houslí hraje i na violu a violu d' amore) je pro něj důležitou protiváhou a doplněním dalších různorodých aktivit, k nimž patří i založení Mezinárodního hudebního festivalu PONTES.

Jako sólista spolupracoval s předními světovými umělci – P. Domino, J. Cura, J. Suk (se kterým natočil mimo jiné i Vivaldiho dvojkoncerty), A. Meneses, B. Hendricks, P. Schreier, Ch. Benda, Sir Ch. Mackerras (CD Händel – Concerti Grossi a Mozartovy Serenády), M.Rostropovič a další. Pod jeho vedením bylo natočeno více než 200 CD titulů.

Kromě PKO a Virtuosi di Praga dirigoval řadu dalších orchestrů – Florence Sinfonietta, Milano Classica, Seoul symphony Orchestra, Toronto Philharmonia, Festivalový orchestr Pontes, Slovenskou filharmonii, Philharmonia Czenstochowa a mnoho další. Hostoval po celé Evropě, Spojených státech, Latinské Americe, Austrálii, Japonsku a zúčastnil se prestižních hudebních festivalů v Salcburku, Drážďanech, Wroclawi, Bergamu a Brescii, Santa Cecilii, Villachu, ale i v Riu de Janeiro, Mexicu, Limě...


 

Provozovatel

Kostel Krista Spasitele a komunitní centrum

Grussova 1274/6
Barrandov
152 00 Praha 5
Tel.:
+420 734 710 158
Email:
reditelka@centrum...
WWW:
CentrumBarrandov.cz
GPS:
50,035567 14,372867
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 5
Tipy na výlet:
Praha 5 a okolí
 

Cena

Cena: 200 Kč

Snížená cena: 150 Kč

Poznámka:Vstupné doporučené 200,- Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Hlubočepský masopust 2024

Hlubočepský masopust v sobotu 24. února 2024.
Praha 5, Praha

Festival Bambule 2024 – Praha Butky Park

Hračkářství Bambule pořádá 3. ročník rodinného festivalu v Praze, který stejně jako jeho prodejny nabídne maximum kvalitní zábavy pro malé i větší.
Praha 5, Praha

VcV MegaShow 9 v Praze

Připravte se na neuvěřitelné vzrušení a adrenalinový nářez, který začne 24. února 2023 v 17:00. Již od 16:00 můžete vstoupit do haly a zažít tu pravou atmosféru před samotným zahájením akce.
Praha 5, Praha

Dračí lodě v Malé Chuchli – závod i pro amatéry

XV. ročník Tragicky dračích tratí – dračí lodě pro profíky i amatéry. Jídlo, pití a hudba po celý den. Dětský koutek a projížďka na dračí lodi pro děti. Přihlásit se můžete do půlky května. Přijďte si užít sobotu do Malé Chuchle.
Praha 5, Praha

Slavnostní večer Harley-Davidson clubu Praha – 96 let

Harley-Davidson Club Praha v sobotu 24. února 2024 srdečně zve na Slavnostní večer k založení H-DC Praha, který se koná od 18. hodin v Autoklubu ČR (Opletalova 29, Praha 1).
Praha 1, Praha

Noční koloběžkování v Praze

Oblíbená akce pro všechny milovníky koloběžkování s názvem Noční koloběžkování je tady!
Praha 4, Praha

Sportovní fotografie 2023

Czech Photo Centre pořádá třicátý ročník soutěžní přehlídky nejlepších sportovních fotografií. Výstava je vyvrcholením oslav stého výročí založení Klubu sportovních novinářů.
Praha 5, Praha

Tři sestry – 39 let open air

Kapela Tři sestry slaví v roce 2024 39. narozeniny! A svou oslavu si hodlají řádně užít 17. – 18. května v Praze.
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Kostel Krista Spasitele v Hlubočepích

Bílý kostel stojí přímo na sídlišti mezi panelovými domy byl postaven podle návrhu architektů Jakuba Žišky a Pavla Šmelhause. U kostela je i kavárna nebo společenský sál.
Praha 5, Praha

Pražské arboretum zaměřené na původní dřeviny

První pražské arboretum najdete pod Albrechtovým vrchem na okraji Prokopského údolí na Praze 13. Miniarboretum představuje stromy, které v metropoli viděli naši předkové na přelomu 19. a 20. století.
Praha 5, Praha

Znakování se zpěvem a hrou

Znakování se zpěvem a hrou je 12dílný kurz pro rodiče a děti (6-36 měsíců) z Prahy 5 a Prahy 8.
Praha 5, Praha

BabyWay – znakujeme se zpěvem a hrou

Znakujeme se zpěvem a hrou – Hravý kurz pro rodiče s miminky (6-24 měsíců). Otevřete brány komunikace s nejmenšími předtím, než začnou mluvit! Učíme metodu Baby Signs, posilujeme pouto mezi rodičem a dítětem, a rozvíjíme dovednosti komunikace a motoriky.
Praha 5, Praha

Přírodní rezervace Prokopské údolí – přírodní klenot Prahy

Prokopské údolí patří k nejkrásnějším místům na území Prahy a je častým cílem mnoha návštěvníků. Místo, které protíná naučná stezka, patří mezi vyhledávané lokality díky přírodním úkazům a zajímavostem. Kromě jezírek, lomů, a skalních výběžků, nabízí údolí útočiště k odpočinku a relaxaci.
Praha 5, Praha

Pamětní deska Jaroslava Foglara v Prokopském údolí

Ve státní svátek České republiky 28. října 2013 byla v Prokopském údolí v Praze odhalena pamětní deska, která připomíná, že v roce 1920 zde vykročil na svoji celoživotní skautskou stezku legendární spisovatel a skautský vůdce Jaroslav Foglar – Jestřáb.
Praha 5, Praha

Relax & Beauty Barrandov

V našem relaxačním centru Vám pomůžeme objevit spoustu možností, jak zatočit se stresem, nadváhou, bolavými zády, celulitidou a spoustou dalších nepříjemností.
Praha 5, Praha

Masáže v Home Massage

Luxusní masážní cetrum pro V.I.P. klientelu na Barrandově nabízí své služby i vám. V naprostém soukromí si vychutnáte vše od klasické relaxační či havajské masáže k ayurvédským terapiím a tolik oblíbeným hot stones.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Nippan Bakery

Japonská pekárna, kde se můžete na chvilku zastavit, nadechnout se vůně Japonska, koupit si čerstvý chléb, slané i sladké pečivo
Praha 5, Praha

Anděl Apartments Praha

Ideální bydlení v centru Prahy. Moderní a prostorné apartmány, které mají plně vybavené kuchyňky. Ideální ubytování jak na služební cestě, tak na dovolené s rodinou a dětmi.
Praha 5, Praha

Artic Bakehouse

David Arnorsson a Gudbjartur Gudbjartsson přišli předvést do Prahy své pekařské umění z Islandu. Dveře jejich pekárny se netrhnou, na jejich řemeslný chléb, croissanty a další pečivo se stojí fronty.
Praha 5, Praha

Zleep Hotel Prague

Zleep Hotel Prague přináší do hlavního města skandinávský design s vysoce kvalitním zázemím. Interiér je funkční a nadčasový. Hotel klade důraz na zdravý a klidný spánek ve všech 166 prostorných a moderně zařízených pokojích.
Praha 5, Praha

Robotická restaurace Cyberdog Davida Černého v Nových Butovicích

Vše si objednáte pomocí tabletu. Víno vám nalije robotická ruka. Objednávku doručí speciální distribuční systém. Nově si tu můžete popovídat s osobní asistentkou od Amazonu. Alexa je k dispozici návštěvníkům horního parta Cyberdog.
Praha 13, Praha

Restaurace Gao Den – moderní vietnamská gastronomie

V Gao Denu se vaří moderní vietnamská kuchyně. Zdejší kuchaři dbají na autentickou chuť, používají čerstvé suroviny a nebojí se inovovat.
Praha 5, Praha

Kastrol

Milujete českou? Pak milujete Kastrol! Tam je pod pokličkou vždy nějaká dobrota. Kančí se šípkovou, půlka kachničky, steak ze zvěřiny a na konec povidlové taštičky s cukrem, ořechy, máslem a šlehanou smetanou.
Praha 5, Praha

Řeznictví Absolon v Braníku

Maso od Absolona je malá rodinná firma bourající a zpracovávající maso. Kromě toho vlastní i malé řeznictví v pražském Braníku. Nabízí zde mimořádně kvalitní masné výrobky, a navíc rádi poradí, co z čeho vařit.
Praha 4, Praha