Úvod > Kalendář akcí > Představení nových krajských elektrických jednotek Moravia
Vlaková jednotka MORAVIA
"> Vlaková jednotka MORAVIA "> Parní vlak
28.8.
Přidat foto
Společenské akce

Představení nových krajských elektrických jednotek Moravia

První příjezd do Brna a první oficiální představení nových krajských elektrických jednotek Moravia. A parní vlak na Jihomoravské dožínky do Vyškova a zpět.
První příjezd do Brna a první oficiální představení nových krajských elektrických jednotek Moravia. Prohlídka bude možná na Hlavním nádraží v Brně od 10:00 do přibližně 15:00 hodin. V našem stánku na nástupišti obdržíte i speciální pamětní razítko k jednotce Moravia.

Jihomoravský kraj v roce 2020 objednal 37 elektrických jednotek u výrobce Škoda Transportation. Jednotky budou zajišťovat cca 45% výkonů na spojích, které objednává kraj. Jihomoravský kraj tak bude prvním krajem v ČR, který bude vlastnit vlaky. Objednaných je 31 čtyřdílných jednotek o kapacitě 333 sedadel a 6 dvoudílných se 146 sedadly. Vlaky by měly dosahovat maximální rychlosti až 160 kilometrů za hodinu. Na Hlavním nádraží se budou představeny obě jednotky – jak čtyřdílná tak dvoudílná. Do provozu budou postupně nasazovány v nejbližších měsících.

Přímo ze stejného nástupiště, kde budou jednotky Moravia, se v neděli 28. srpna 2022 můžete v 11:07 svézt zvláštním parním vlakem na Jihomoravské dožínky do Vyškova a udělat si výlet jako za starých časů.

Protože o parní vlaky bývá velký zájem, doporučujeme koupit jízdenky předem. Není jisté, že před odjezdem vlaku budou ještě k dispozici. Koupíte je už nyní elektronicky na e-shopu IDS JMK, nebo od 22. srpna 2022 v Kontaktním centru IDS JMK v Brně na Hlavním nádraží. Pozor – elektronicky koupené jízdenky je nutné před odjezdem vyzvednout v Kontaktním centru IDS JMK pod Hlavním nádražím. V neděli 28. srpna 2022 bude mít otevřeno! 

Každý, kdo si koupí jízdenku přes e-shop elektronicky a přijde si ji vyzvednout na Kontaktní centrum pod Hlavním nádražím, získá ke každému nákupu jednu vystřihovánku Moravie zdarma!

Pozor – elektronicky koupené jízdenky je nutné před odjezdem vyzvednout v Kontaktním centru IDS JMK pod Hlavním nádražím v Brně!

Upozornění: Může se stát, že z důvodu velkého sucha a hrozícího požáru bude parní lokomotiva nahrazena dieselovou. V tom případě umožníme od pondělí 29. srpna 2022 bez poplatku vrácení uhrazeného jízdného nebo vrátíme rozdíl mezi cenou parního a dieselového vlaku. Možnost těchto vratek garantujeme do 30. srpna 2022.

Provozovatel

KORDIS JMK, a. s.

Nové sady 30
602 00 Brno
Tel.:
+420 543 174 317
Email:
info@kordis-jmk.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.idsjmk.cz
WWW:
https://www.idsjm...
GPS:
49,194960 16,608221
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Vstupné

Cena: 280 Kč

Snížená cena: 140 Kč

Rodinné vstupné: 560 Kč

Poznámka:Rodinná jízdenka 560 Kč (*360 Kč) Základní jízdné - obousměrná jízdenka 280 Kč (*180 Kč)

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Bastardo v Brně

Bistro Bastardo v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Cupcakekárna v Brně

Cupcakekárna v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Atelier Bar & Bistro v Brně

Atelier Bar & Bistro v Brně

Brno, Jihomoravský kraj