Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Přednáškové fórum Svět Grálu v Liberci
Společenské akce

Přednáškové fórum Svět Grálu v Liberci

Srdečně zveme na druhé přednáškové fórum Světa Grálu v Liberci. Tentokrát se plánujeme v rámci soboty 22.3. společně podívat na téma "Umění žít". Podnětem budou přednášky oblíbených autorů (MUDr. Jan Palouček, Bc. Pavel Kalpakcis, Ing. Jan Zubatý).
Pravé, ryzí štěstí má svůj začátek teprve v chápání a prožívání duchovních dějů. Nejvyšší štěstí člověku přináší spojení s duchovní silou přicházející od Stvořitele. Umění udržovat toto spojení je skutečným mistrovstvím života.

Program: 10.00 – 10.15 Zahájení 10.15 – 11.45 Ing. Jan Zubatý: Život – umění okamžiku Naplnit svůj život znamená především žít přítomností Život je dar, neuvěřitelně proměnlivý, specifický a individuální. Každý člověk vstupuje do života za jiných podmínek, rodí se do různých rodin, rozdílných sociálních poměrů, a přesto se společnou touhou — být v životě šťastný. Neseme-li v sobě všichni touhu po štěstí, existuje nějaká společná cesta, která by k němu vedla? Existují nějaká pravidla, zákonitosti platné pro všechny lidi, které člověka podporují na jeho cestě k cíli nazývanému šťastný život? Řídí-li se člověk zákonitostmi, neztratí svoji svobodu a osobitost? Není pak jen součástkou ve stroji zvaném život? Nepřestává být život uměním okamžiku? Může prožívat a vychutnávat přítomnost? Na společné zamyšlení a hledání odpovědí Vás zve a na setkání na fóru Světa Grálu se těší Jan Zubatý.

12.00 – 13.30 Bc. Pavel Kalpakcis: Jak dát svému životu smysl? V dnešní době se rapidně zvýšil počet lidí, kteří trpí depresí, stresem a nenaplněnými vztahy. Základní potřebou každého lidského tvora, je být šťastný. Cesty, které volíme k nalezení štěstí, bývají však mnohdy trnité a bolestivé. Často ani na jejich konci se kýžený pocit štěstí nedostaví. Přednášející se během své psychoterapeutické praxe setkal s mnoha lidskými osudy. Jejich společným jmenovatelem byla nenaplněná touha po šťastném a smysluplném životě. Tématem přednášky bude zamyšlení nad tím, co nám na cestě k naplněnému a šťastnému životu pomáhá. Budou uvedeny i konkrétní příběhy z autorovy psychoterapeutické praxe.

14.30 – 16.00 MUDr. Jan Palouček: Hledání radosti Pozornost mnoha lidí se v dnešní době upíná především k vnějším hodnotám. Byli k tomu vychováni a sami nemají dost síly, aby to změnili. Hledají radost především v pomíjivých hodnotách a požitcích, a proto se domnívají, že radost nemůže být trvalá. Mají pravdu, pokud jde o radost tohoto druhu. Taková radost spočívá v tom, že člověk žádá a bere. A tento pramen jednoho dne vyschne. V nitru každého člověka je však věčný pramen, který teče opačným směrem – směrem k lidem, k Bohu. Z něho může člověk čerpat neomezeně, aby druhým dával to, co potřebují, po čem touží, a sám pro sebe získá radost nad radost…

16.15 – 17.45 Závěrečná panelová diskuse s přednášejícími Janem Zubatým, Janem Paloučkem a Pavlem Kalpakcisem. Moderuje Artur Zatloukal, ředitel nakladatelství Integrál Brno. Celým dnem provází Martin Nechvíle

Vstupné Celodenní vstupné (kompletní program): 190 Kč. Vstupné na jednotlivé přednášky: 90 Kč. Vstupenky se prodávají až na místě. Na místě si budete moci zakoupit knihy, DVD a CD nakladatelství Stiftung Gralsbotschaft Stuttgart a nakladatelství Integrál Brno.

Vernisáž k výstavě – Zdenka Marie Nováková

Výstava Souznění představí malířskou tvorbu významné architekty Zdenky Marie Novákové. Její malba se vyznačuje lyrismem a silnou inspirací přírodou a hudbou.
Liberec, Liberecký kraj

Zdeňka Marie Nováková – Souznění

Malířská tvorba Zdenky Marie Novákové, významné architektky, se vyznačuje lyrismem a vykazuje silnou inspiraci přírodou a hudbou.
Liberec, Liberecký kraj

Výstava Jaroslava Krále

Výstava představí neznámé práce významného malíře Jaroslava Krále (1883–1942), přední osobnosti brněnské výtvarné scény 1. poloviny 20. století.
Liberec, Liberecký kraj

Evropa v roce 2050 – Sklářská Odyssea Libereckým krajem

Jak bude vypadat Evropa v roce 2050? Na toto téma měly možnost zamyslet se děti našich uměleckých, převážně sklářských škol.
Liberec, Liberecký kraj

Metelkův betlém v Severočeském muzeu v Liberci

Jedinečný Metelkův mechanický betlém obsahuje 142 pohyblivých figurek, přitom veškerý pohyb je převeden na jediný stroj poháněný pouze jediným závažím. Půvab kvalitní řezby a neobyčejně přirozeného pohybu umocňuje zcela ojedinělý zvukový program.
Liberec, Liberecký kraj

Naučná stezka Příběh liberecké žuly

Vítejte na geologické procházce! Její délka je asi 4 km a provede vás libereckým Zahradním městem, krásnou historickou čtvrtí, vystavěnou na přelomu 19. a 20. století pro místní elity.
Liberec, Liberecký kraj

Plastmakers – praktické workshopy ze světa plastů

Pokud patříte mezi zvídavé a kreativní lidi, kteří se zajímají o udržitelný životní styl, máme pro vás zajímavou nabídku na praktický workshop zaměřený na recyklaci plastů. Dozvíte se kromě zajímavostí o plastech také spoustu praktických informací a odnesete svůj vlastní výrobek.
Liberec, Liberecký kraj

Technické muzeum Liberec

Technické muzeum Liberec je místem, kde se potkávají příznivci techniky z celého trojzemí a kde je možné se seznámit s bohatou technickou historií kraje. Nachází se v areálu bývalých Libereckých výstavních trhů v pavilonu G.
Liberec, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace ZOO 1320 v Liberci

V bývalé hale pro prodej koberců naleznete podnik na pomezí kavárny a restaurace. Mladým výtvarníkům a architektům se zde podařilo vytvořit nápaditý prosklený interiér se zajímavou malbou na jediné pevné zdi.
Liberec, Liberecký kraj

Wellness penzion U Muzea

Příjemné ubytování v rodinném penzionu v nejhezčí části města Liberec obklopené zelení. Centrum města je vzdáleno pár minut chůzí.
Liberec, Liberecký kraj

Mikyna Coffee&Food Point

Každého návštěvníka liberecké kavárny Mikyna jistě zaujmou skládané geometrické lustry a chalupářské židle. Rodinná kavárna a bistro nabízí každý den originální vegetariánská jídla ze surovin, které většinou pocházejí z tuzemských polí, zahrad a lesů.
Liberec, Liberecký kraj

U Šesti Kohoutů

U Šesti Kohoutů je první značková restaurace Pivovaru Rohozec, která má vlastní koncept. Nyní mají zákazníci jedinečnou možnost přímo v centru Liberce, hned vedle libereckého bazénu, ochutnat kompletní sortiment pivovaru Rohozec a dopřát si grilované speciality.
Liberec, Liberecký kraj