!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Přednáška v Kroměříži o kráse japonských zahrad

Přednáška v Kroměříži o kráse japonských zahrad

Kdy 5. březen 2020 17:00 - 23:59 Historické a vojenské akce
Přednáška se uskuteční v přednáškovém sále vstupní budovy Květné zahrady v Kroměříži.

Metodické centrum zahradní kultury Národního památkového ústavu v Kroměříži zve do Květné zahrady na 6. ročník přednáškového cyklu Zahradní kultura v souvislostech.

Březnová přednáška s názvem Krása japonských zahrad bude volným pokračováním přednášek z předchozích dvou let, i tentokrát představíme historii, vývoj a celkové pojetí zahrad, jejichž principy vychází z čínské kultury. Japonská zahrada vyšla z čínské kultury, ale během tisíciletého vývoje se přetavila v originální kulturní fenomén, jaký nemá ve světě obdoby. Všechny klasické japonské zahrady jsou vyjádřením idealizované přírody, bývají upravené co nejpřirozeněji, esteticky v umělecké formě, která pracuje především se symboly a poetikou.

Přednášející: Ing. Radek Pavlačka, zahradní architekt

Přednáška se uskuteční v přednáškovém sále vstupní budovy Květné zahrady v Kroměříži.

Vstupné: 30 Kč, vstup zdarma pro držitele celoroční vstupenky do Květné zahrady (je nutné při vstupu do sálu fyzicky předložit)

 

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí