Úvod > Kalendář akcí > Přednáška a workshop – Zelené město
Kurzy a workshopy

Přednáška a workshop – Zelené město

Na workshopu vám názorně ukážeme, jak probíhá péče o rostliny ke konci vegetační doby. Jaké bylinky se v tuto dobu sklízí a jejich rozmanité využití. Také si zasadíte nevhodnější semínka pro podzimní sadbu a odnesete si radost v květináčku. Vstup zdarma pro všechny!
17:00 – 18:00
  • Přednáška na téma zelené město a komunitní zahrady
  • Řečník: Radka Pokorná, KOKOZA
  • Medailonek: Radka se věnuje pěstování odmalička, i když cesta k profesionálnímu zahradničení vedla přes marketing, komunikaci a sociální inovace. Její dvacetimetrový Balkon nejen k nakousnutí jí nasměroval do Kokozy a vystudovaná ekonomka si doplnila své vzdělání i o svou vášeň – zahradní a krajinnou tvorbu. Balkon rozšířila i na komunitní zahrady a své zkušenosti se zakládáním více než 18 komunitních zahrad předává dál ať díky knížce Pěstujeme ve městě nebo osobně.

18:00 – 19:00
  • Workshop – zeleň ve městě a komunitních zahradách
  • Řečník a vedoucí workshopu: Michal Plundra, KOKOZA
  • Medailonek: Michalovo profesní působení má široký záběr, podobně jako jeho koníčky. Je vystudovaný zahradník a ekolog. Baví se především přírodě blízkým přístupem k zahradničení, permakulturou, bylinkařením a vzděláváním v těchto směrech. Aktuálně působí jako učitel biologie environmentálních témat na Montessory škole Andílek. Ve zbylém čase se věnuje realizacím a údržbě zahrad.


Komu je přednáška určená?
Všem, kteří touží po zelených městech, začínají pěstovat a ví o tom jen málo. Chronickým začátečníkům, kteří potřebují ten poslední krůček k tomu, aby se do pěstování pustili naplno. Na své také přijdou ti, kteří si chtějí vypěstovat vlastní komunitní zahradu a dozvědět se víc o tom, jak může fungovat a co přinese nejen komunitním zahradníkům, ale i svému okolí a městu.

Co se na přednášce naučíte?
Nakousneme všechna témata, která budete muset na balkoně či terase řešit – od vašeho záměru, velikosti a orientace balkonu, přes rostliny, nádoby, zálivku a hnojení až po zazimování. Jak na založení komunitní zahrady od A až do Z.

Komu je workshop určen?
Všem co se rádi ,, hrabou " v hlíně, chtějí se dozvědět více o různých praktikách sázení, řízkování a údržbě rostlin na svém balkóně, ve městě a komunitních zahradách. 

  • Jak na domácí pěstování bylin, rostlin (od sázení, substrátu, umístění, hnojení, péči až po zazimování)
  • Zásady při jejich zpracování, skladování a užívání
  • Mrkneme na základní i nevšední druhy rostlinek
  • Vyzkoušíme si rozmnožování rostlin v praxi

Provozovatel

Westfield Chodov

Roztylská 2321/19
148 00 Praha 4
Tel.:
+420 272 173 677
Email:
infowch@urw.com
WWW:
https://www.leton...
GPS:
50,031208 14,490275
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí