!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Předjaří na Pražském hradě

Předjaří na Pražském hradě

Kdy 28. únor 2020 10:00 - 8. březen 2020 18:00 Výstavy
Od pátku 28. února do neděle 8. března 2020 se uskuteční již osmá výstava Předjaří v Královské zahradě. Tématem již osmého ročníku je obraz Olympští bohové od Petra Pavla Rubense.
Výstava přiblíží mistrovské dílo ze sbírek Pražského hradu, které patří mezi nejhodnotnější obrazy u nás. Přesto jeho poznání širší veřejnosti uniká a malba vzbuzuje mnohé dohady. Co je skutečným námětem obrazu, koho postavy představují, co vše je skryto v jinotajích zvěrokruhu nebo jak se vlastně obraz dostal z italské Mantovy do Prahy? Protože dějiny umění nejsou jen elitní vědou pro vyvolené, podíváme se na Rubensův obraz novýma očima v záplavě přirychlených cibulových květin.

Tradičním místem konání této oblíbené akce je Empírový skleník v Královské zahradě v době, kdy se Královská zahrada teprve probouzí ze zimního spánku.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 3. 2020