Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Pražský pěvecký festival
Pražský pěvecký festival
Festivaly

Pražský pěvecký festival

2. ročník Pražského pěveckého festivalu!
Pražský pěvecký festival je moderně pojatá celorepubliková pěvecká přehlídka českých písní.

Přihlásit se může každý, kdo rád zpívá, ve věku 6 až 19 let. Ti nejlepší získají možnost nahrát svou skladbu v nahrávacím studiu, neocenitelné zkušenosti a také příležitost stát na opravdovém jevišti!

Hlavní patronkou festivalu je česká muzikálová a popová zpěvačka Eva Kleinová a skladatel Robert Štolba.

O čem je Pražský pěvecký festival?
Klade si za cíl navrátit kvalitní českou hudbu českým dětem a mladým lidem. Festival dává dětem nejen šanci zpívat na opravdovém pódiu, ale všemu předchází workshopy, na kterých se učíme, jak správně dýchat, vyslovovat, zpívat, jevištní interpretaci, cítit rytmus, ale i hereckou průpravu i hudební nauku. Festival není soutěž, tudíž odpadá pocit soupeření, kdy dětem pod stresem mizí tvořivost. Toto vše se u nás přetváří v čirou radost ze zpívání a  pocit, že o nic nejde. Jelikož nám jde především o děti, tak se o ně staráme nejen v průběhu festivalu, ale i po skončení. Po festivalu účastníci nahrají vlastní CD s festivalovou písní, vystupují na koncertech nebo se stali součástí českých muzikálů. Plus se snažíme připravit další novinky.
 
Porota festivalu
Porota, která je složena ze známých tváří a odborníků funguje v roli motivátorů a rádců, nikoli soudců. V loňském roce v porotě například zasedli herec a zpěvák David Gránský, operní pěvkyně Barbora Rainišová, muzikálový zpěvák Peter Strenáčik a další (kompletní sestavu můžete zhlédnout v našem videu). Významným hostem a překvapením pro děti byl zpěvák Tomáš Klus, který se se zpěváky zúčastnil zajímavé besedy.

Provozovatel

Stanice techniků Vyšehrad

Vratislavova 15
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 224 920 805
Tel.:
+420 724 811 818
Email:
stv@ddm-ph2.cz
Email:
tereza.simcikova@...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.ddm-ph2.cz/
GPS:
50,066587 14,418687
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Betlémy 2022 – bazilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

Jesličky byly pravděpodobně zhotoveny ještě v 19. století. Tomuto období by odpovídala i polychromie utvořená z barev tlumených odstínů. Betlém byl doplněn stylizovanou salaší ze dřeva se šindelovou krytinou.
Praha 2, Praha

Za pokladem kněžny Libuše – hra pro rodiny s dětmi

Proměňte s námi svoji procházku po legendárním Vyšehradě. Objevte místo, odkud je možné vstoupit do vyšehradské skály, ve které je poklad schovaný.
Praha 2, Praha

Hvězda Aleny Ladové

U příležitosti třicátého výročí úmrtí malířky a ilustrátorky Aleny Ladové (1925—1992) se koná její první samostatná výstava v Praze po téměř padesáti letech.
Praha 2, Praha

Komentovaná prohlídka Vyšehradu

Procházka areálem Vyšehradské pevnosti s návštěvou zdejšího hřbitova. Pojďte se s námi projít touto tajuplnou národní památkou.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Česko okolo – cykloturistika jednoduše

Česko okolo je cykloturistika jednoduše! Nejkratší z pěti okruhů váz provede od jedné UNESCO památky k další. Navštívíte krásné vesnice a města jako Prahu, Brno nebo Tábor.
Praha 2, Praha

Činžovní dům v Neklanově ulici

Dům v Neklanově ulici pod Vyšehradem představuje vrcholné dílo české kubistické architektury zachované ve hmotě, dispozici i detailu. Výrazná je krystalicky prolamovaná fasáda. Dům se zachoval včetně detailů, jako jsou dekorace vstupních dveří.
Praha 2, Praha

Kizomba s Vitorem Mendesem v Art Centru Botič

Chcete se naučit Kizombu? Dáváte přednost individuálnímu přístupu? Pak neváhejte a přijďte na soukromé lekce s Vitorem Mendesem do Art Centra Botič.
Praha 2, Praha

Kovařovicova vila pod Vyšehradem

Třípodlažní Kovařovicova vila byla postavena na místě zbořené schwarzenberské cihelny. Autorem projektu je architekt Josef Chochol, který využil půdorysně zvláštní, nepravidelnou parcelu a dům zasadil do kubisticky projektované zahrady. Majitelem byl stavitel Bedřich Kovařovic.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café-bar Notabene experiences v Praze na Výtoni

Kavárna Notabene experiences je místo, kde si můžete dát skvělou kávu a ochutnat sladké či slané, tradiční i netradiční dobroty za rozumnou cenu v příjemném prostředí. K dobré pohodě zde navíc přispívají výstavy fotografií či výtvarného umění.
Praha 2, Praha

Zmrzlinárna Puro Gelato

Zmrzlinárna Puro Gelato patří mezi tři nejlepší zmrzlinárny v Praze. Najdete ji na na pražské Náplavce. Vyrábí zcela čistou originální zmrzlinu, využívá rozmanitých chutí, které příroda nabízí, bez použití chemických přísad.
Praha 2, Praha

Vinice Vyšehradské kapituly

Připomínkou dávné tradice pěstování vína na Vyšehradě je vinice v zahradě Nového děkanství.
Praha 2, Praha

Bistro Za rohem – Na břehu Rhôny

Na Výtoni Za rohem začínáme vařit. Pozvolna, ale o to poctivěji. Každou středu a každý čtvrtek můžete přijít na večeři. Navíc pro gurmány umocněnou párováním s vínem.
Praha 1, Praha